Євросоюз офіційно підтримав документування злочинів режиму Лукашенка

Поділитися
Євросоюз офіційно підтримав документування злочинів режиму Лукашенка © Tut.by
ЄС запевнив, що продовжить підтримувати народ Білорусі і його легітимний запит на демократію та повагу до фундаментальних свобод.

Європейський Союз офіційно висловив підтримку новоствореній міжнародній платформі International Accountability Platform for Belarus (IAPB), що займатиметься документуванням порушень прав людини режимом Аляксандра Лукашенка у Білорусі, пише "Європейська правда".

За словами верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля,  з часу сфальсифікованих президентських виборів влада Білорусі здійснила низку неприйнятних порушень прав людини щодо мирних протестувальників, включно з тортурами, нелюдським поводженням і сексуальним насильством.

Свавільне затримання понад 200 людей у День Волі, 25 березня, свідчить, що масштаб репресій не зменшується. Боррель наголосив, що всі порушники прав людини мають бути притягнені до відповідальності. 

"Разом з групою країн-членів та інших держав-однодумців ЄС підтримує незалежну та неупереджену Міжнародну платформу задля притягнення до відповідальності (IAPB), яка займатиметься збором, перевіркою та збереженням свідчень про серйозні порушення прав людини у Білорусі, скоєні під час та після президентських виборів у серпні 2020 року. ЄС висловлює політичну підтримку платформі і, коли підготовчий етап завершиться, підтримає її також фінансово", - сказав він. 

Боррель нагадав, що цього тижня Євросоюз презентував у Раді ООН з прав людини резолюцію, що передбачає створення під егідою Верховного комісара ООН з прав людини механізм для притягнення винних до відповідальності. 

Верховний представник ЄС запевнив, що Європейський Союз продовжить підтримувати народ Білорусі і його легітимний запит на демократію та повагу до фундаментальних свобод, включно зі свободою слова, свободою мирних зібрань та демонстрацій без погроз насильством, залякуванням чи страху репресій.

Раніше в Amnesty International закликали до дій щодо захисту прав учасників мирних протестів. При цьому організація висловила стурбованість з приводу можливості розгону білоруським ОМОНом нових продемократичних виступів, запланованих на 25 березня з  нагоди Дня Волі.

25 березня 1918 року було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Її офіційним символом був біло-червоно-білий прапор, який зараз використовують учасники протестів.

Нагадаємо, у Білорусі тривають протести проти режиму Аляксандра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ять протестуючих загинули. Десятки людей зникли безвісти.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі