Європі слід діяти більш конструктивно, враховуючи можливе повернення Трампа до Білого дому — Politico

Поділитися
Європі слід діяти більш конструктивно, враховуючи можливе повернення Трампа до Білого дому — Politico © EPA-EFE/WILL OLIVER
Зважений підхід і менше негативу могли б допомогти досягти згоди між США і Європою навіть під час президентства Трампа.

Постійною темою в кулуарах нещодавнього саміту НАТО у Вашингтоні було занепокоєння з приводу можливого переобрання колишнього президента Дональда Трампа. І хоча те, що кілька європейських лідерів висловили підтримку Трампу після замаху, є обнадійливим, значна частина Європи все ще потребує іншого підходу, коли мова йде про можливий другий термін Трампа.

Замість того, щоб просто панікувати — наприклад, нещодавно один чиновник ЄС заявив, що друге президентство Трампа "буде таким же, як у 2016 році, але водночас набагато гіршим", — деякі європейські лідери та коментатори могли б застосувати більш конструктивний підхід. Їм слід уявити Трампа таким, з ким можна працювати, і докласти трохи більше зусиль, щоб розробити продуктивні пропозиції щодо співпраці — починаючи зі спільних сфер, вважає Надія Шадлоу, науковий співробітник Інституту Гудзону та Інституту Гувера, яка була помічником президента і заступником радника з національної безпеки за адміністрації Трампа.

Ефективний підхід може розпочатися з визнання того, що Трамп мав рацію у 2019 році, коли запровадив санкції проти будь-якої фірми, яка допомагає російському "Газпрому" завершити будівництво газопроводу "Північний потік-2". Його аргумент полягав у тому, що це позбавить Україну значних доходів від транзиту і підвищить її вразливість до російської агресії, а також надасть Москві примусову владу над європейською економікою і створить величезні нові доходи для Кремля.

Після цього європейські лідери могли б перейти до обговорення того, як перейти до більш реалістичної й ринкової енергетичної політики, щоб зміцнити безпеку і стимулювати економічне зростання, одночасно скорочуючи антропогенні викиди вуглекислого газу. Обговорення могло б початися з визнання політики Трампа — на відміну від Байдена — щодо збільшення експорту скрапленого природного газу до Європи.

Європейські лідери могли б також визнати нещодавню критику Міжнародного енергетичного агентства щодо їхніх "двох історичних монументальних помилок" в енергетичній політиці: залежність від російського газу та відмову від ядерної енергетики.

"Крім того, ще багато чого треба зробити для підвищення стійкості ланцюгів поставок, щоб європейці й американці більше не залежали від Китаю у постачанні критично важливих товарів — особливо компонентів військових систем", — зазначає Шадлоу.

Коли йдеться про оборону, Європа могла б серйозно подумати, як посилити потенціал, необхідний для відновлення балансу сил і стримування Росії. Вона також могла б визнати, що Трамп мав рацію, закликаючи членів НАТО виконати свою обіцянку витрачати 2% ВВП на оборону.

"Звичайно, історії про те, як союзники США висловлюють занепокоєння з приводу повернення Трампа й обговорюють шляхи створення "захищеного від Трампа" НАТО, будуть переважати в найближчі місяці. Але факт залишається фактом: незалежно від того, хто переможе на виборах президента США, Трамп представляє близько половини американського електорату", — підсумувала Шадлоу.

Раніше Bloomberg писало, що можливе повернення Трампа до Білого дому стане шоком для європейської системи. Берлін і Париж готуються до можливих потрясінь у трансатлантичних відносинах, але не роблять достатньо для їхнього запобігання.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі