Європейські лідери з обережністю ставляться до слабкої підтримки України з боку Трампа — Bloomberg

Поділитися
Європейські лідери з обережністю ставляться до слабкої підтримки України з боку Трампа — Bloomberg © EPA-EFE/WILL OLIVER
Безпека — головна тема саміту Європейської політичної спільноти, де зібралися понад 40 європейських лідерів.

Перспектива другого президентства Дональда Трампа в США і те, що це означає для захисту України від російської агресії, нависла над зустріччю Європейської політичної спільноти. Трамп, який у кращому разі байдуже ставився до європейської оборони, випереджає президента США Джо Байдена в опитуваннях перед виборами у США, і мало що зробив для того, щоб розвіяти занепокоєння європейців, обравши Джей Ді Венса на посаду віцепрезидента у разі своєї перемоги, пише Bloomberg.

Союз Трампа та Венса підштовхує європейських лідерів до більш тісної співпраці у сфері безпеки — тема, яка домінує на зустрічі Європейської політичної спільноти сьогодні у Бленгеймському палаці в Англії.

Події в США можуть, звичайно, також вплинути на безпеку в Європі. Для мене урок полягає в тому, що ЄС і європейські країни повинні більше, ніж будь-коли, стояти на власних ногах", — заявив журналістам на саміті прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо.

І в той час, як Байден повністю виступає за захист України, Трамп продовжує критикувати НАТО, яке була постійною темою його президентства у 2017-2021 роках.

"Моїм завданням і завданням моїх колег буде переконати — якщо це буде нова адміністрація в США — продовжувати цю політику трансатлантичного зв'язку, тому що це дуже важливо для безпеки Європи", — заявив президент Литви Гітанас Науседа журналістам у Бленгеймському палаці.

Науседа додав, що "питання війни в Україні затьмарює всі інші питання" і що союзники "не в змозі виконати" свої зобов'язання щодо захисту України.

"Ми приймаємо рішення, але, на жаль, постачання відбувається набагато пізніше. Україна зараз дуже потребує авіаційних боєприпасів, систем протиповітряної оборони. Це причина, чому ми повинні більше підтримувати Україну, якщо ми дійсно хочемо, щоб Україна виграла цю війну", — сказав він.

Цю думку підтримав і голова саміту, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, який перебуває на посаді лише два тижні.

"Це момент для всіх нас, щоб зробити більше. Ми стоїмо разом, ми захищаємо кордони Європи, і тепер ми повинні знайти нові, більш амбітні способи спільної роботи", — зазначив Стармер на відкритті саміту Європейської політичної спільноти.

Раніше ми повідомляли, що президент України прилетів до Британії на саміт Європейської політичної спільноти. В аеропорту його зустрів колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Сполученому Королівстві Валерій Залужний. Президент зазначив, що на саміті обговорюватимуться "спільні теми та виклики". Там Зеленський проведе двосторонні зустрічі та підпише нові безпекові угоди. 

Крім того, виступаючи перед початком саміту міністр закордонних справ Британії, Девід Леммі наполягав на тому, що Трамп був рішучим у своїй підтримці України та Європи під час свого першого президентства. Він закликав європейських міністрів оцінювати Дональда Трампа за його "діями", а не за словами.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі