Європа сформувала 10 ключових підходів у відносинах з Росією — Боррель

Поділитися
Європа сформувала 10 ключових підходів у відносинах з Росією — Боррель © EC - Audiovisual Service
Вони стануть основою сильної та єдиної позиції Європейського Союзу.

Міністри закордонних справ країн Європейського союзу виділили 10 ключових точок, які визначатимуть подальші підходи у відносинах із Росією. Про це заявив Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель після неформальної зустрічі глав МЗС у французькому Бресті.

"Ми виділили певну кількість ключових елементів як основу для сильної та єдиної позиції Європейського Союзу", — сказав Боррель.

  • Євросоюз відкидає спроби Росії створити сфери впливу в Європі;
  • Країни ЄС домовилися дотримуватися Гельсінського заключного акту, Паризької хартії для підтримки європейської безпеки;
  • Євросоюз підтверджує солідарність з Україною та країнами Східної Європи, яким загрожує Росія, та підтримує наявні механізми для мирного врегулювання конфліктів;
  • ЄС закликає Росію розпочати деескалацію;
  • ЄС закликає Кремль перейти до переговорів та діалогу;


"Ми знову повторюємо нашу налаштованість відреагувати на атаки проти України. Будь-яка подальша військова агресія проти України матиме величезні наслідки та серйозну ціну у відповідь. Це передбачає обмежувальні заходи, які будуть вжиті в координації з міжнародними партнерами", — сказав Боррель.

  • Євросоюз координуватиме зусилля зі США та НАТО;
  • ЄС посилюватиме співпрацю між країнами в рамках ОБСЄ;
  • Країни-члени братимуть участь у зміцненні механізму забезпечення прозорості та передбачуваності будь-якої військової діяльності, а також у створенні заходів щодо зміцнення довіри;
  • Євросоюз підтримує перезапуск роботи з роззброєння та контролю за озброєннями;
  • Буде продовжено підготовчу роботу над додатковими санкціями у тісній співпраці з країнами-однодумцями.

10 січня в Женеві відбулися 8-годинні переговори США та Росії щодо так званих "гарантій безпеки". У РФ заявили, що вони були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". В американському Держдепартаменті, у свою чергу, додали, що Вашингтон запропонував Москві провести подальші двосторонні консультації.

12 січня у Брюсселі відбувся другий раунд переговорів між Росією та НАТО. Після них у Штатах попередили, що Москва не заявляла про готовність провести деескалацію на Донбасі, хоч і, що цього не станеться, не заявляла. У Путіна, у свою чергу, негативно оцінили переговори, під час яких Альянс відмовився зачинити двері для України.

13 січня у Відні відбувся остаточний раунд переговорів Росії з ОБСЄ.

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів із США?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі