Єврокомісія працює над програмою фінансування України на 18 млрд євро у 2023 році — фон дер Ляєн

Поділитися
Єврокомісія працює над програмою фінансування України на 18 млрд євро у 2023 році — фон дер Ляєн © © European Council
ЄС планує виділяти Україні 1,5 млрд євро щомісяця.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила про те, що працює з країнами ЄС над програмою фінансування України на 18 млрд євро у 2023 році, яка може передбачати надання Києву 1,5 млрд євро щомісяця. Про це фон дер Ляєн сказала у Берліні на Міжнародній експертній конференції з відновлення, реконструкції та модернізації України, організованій Єврокомісією та Німеччиною, повідомляє ІНТЕРФАКС-Україна. 

Вона також наголосила, що координаційну платформу для відбудови України потрібно створити до кінця 2022 року або на початку 2023 року.

«Україні потрібна термінова допомога та реабілітація, відновлення, підтримка щоденного функціонування та виживання – зарплати, пенсії та інші виплати», - заявила фон дер Ляєн.

Вона також додала, що за оцінками міжнародних фінансових експертів, потрібно від 3 до 5 млрд євро на місяць, щоб покривати ці поточні потреби.  

«Нам потрібна підтримка міжнародної спільноти. ЄС має нести свою частину – я тісно працюю з представниками країн ЄС, щоб ми могли підтримати Україну щомісяця на суму EUR1,5 млрд до закінчення війни, що загалом може становити приблизно EUR18 млрд у 2023 році», - зазначила глава Єврокомісії.

Урсула фон дер Ляйєн наголосила, що РФ цілеспрямовано руйнує цивільну інфраструктуру України, назвавши такі дії Росії тероризмом.

«Це – тероризм. Росія намагається зруйнувати, паралізувати Україну, але ми цього не допустимо», - запевнила вона.

Урсула фон дер Ляєн також окреслила три елементи підтримки відновлення та реформування України, що приведе її до вступу в ЄС.

«Тут є три важливі моменти. Спочатку ми маємо забезпечити, щоб Україна могла одразу отримати ту підтримку, яка необхідна – від короткострокової підтримки до довгострокової перспективи», - зазначила вона.

По-друге, за словами глави Єврокомісії, потрібна правильна архітектура та структура, щоб ця підтримка була широкою та інклюзивною.

«По-третє, оскільки Україна має статус кандидата на шляху до ЄС, ми маємо розглядати ці зусилля щодо відновлення в рамках шляху України до ЄС», – заявила вона.

Урсула фон дер Ляєн повідомила, що за участю Єврокомісії буде розпочато проект з відновлення інфраструктури, шкіл, а також надається допомога внутрішньо переміщеним особам.

Вона також нагадала, що під час міжнародної конференції в Лугано, були визначені принципи надання допомоги Україні, серед них, зокрема, орієнтація на реформи, прозорість процесу, верховенство права та стабільність, які потрібно реалізувати.

Урсула фон дер Ляєн наголосила, що масштаби руйнувань України безпрецедентні.

«Світовий банк оцінює ці руйнування в EUR350 млрд. Ми повинні працювати всі разом і так швидко, як тільки можна…  Це призводить мене до останнього моменту, де Україна відіграватиме провідну роль», - заявила вона.

Під час виступу президент Єврокомісії також підкреслила, що інвестиції в Україну – це інвестиції у «спільні цінності».

«Ми – демократичні країни світу - разом стоїмо за нашими цінностями та підтримуємо Україну та українців, які борються за свою незалежність та міжнародне право, і ми їх підтримуватимемо так довго, скільки знадобиться», - заявила вона.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонували створити план післявоєнного відновлення для України, який би містив спільне фінансування від країн ЄС, США та інших союзників. Шольц та фон дер Ляєн пропонують створити для українського «плану Маршалла» спільну інклюзивну донорську платформу, яка дозволить контролювати використання залучених коштів.

Світ публічно заговорив про план Маршалла для України ще на початку війни. Але його усе ще не сформулювали. Володимир Даценко в очікуванні відбудови ставить "П’ять запитань, на які досі немає відповідей".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі