ЄС запровадив додаткові санкції проти Ірану за надання безпілотників Росії

Поділитися
Обмежувальні заходи стосуються восьми представників Ірану.

Європейський Союз у понеділок, 12 грудня, ввів додаткові обмежувальні заходи проти восьми представників Ірану за їхню участь у виробленні й передачі Росії дронів для війни проти України. Рада ЄС додала в санкційний список чотири фізичні й чотири юридичні особи за підрив територіальної цілісності, суверенітету й незалежності України або створення загрози для них. Про це повідомляється на сайті інституції. 

Ці обмеження означають заморозку активів, заборону в’їжджати на територію блоку та заборону доступу до фінансів чи економічних ресурсів для тих, до кого вони бути застосовані.

Крім того, Рада Євросоюзу має намір запровадити санкції проти ще однієї організації на тих же підставах.

Під обмеження вже потрапив керуючий директор іранської компанії Mado, яка виробляє компоненти для БпЛА, Юсеф Абуталебі. Підприємство вважають пов’язаним з Корпусом вартових ісламської революції, а його двигуни були знайдені в дронах-камікадзе Shahed-136, що запускалися російськими окупантами по Україні.

У цей же перелік внесли офіцера і радника глави Аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції Алі Резу Балалі, який організовував і просував захід для навчання роботі з безпілотниками, куди були запрошені й російські військові. 

Заходи застосували і проти самого глави Аерокосмічних сил КВІР Абдолли Мехрабі, що придбав двигуни у компанії Mado, а також головнокомандувача Військово-повітряних сил Ірану Хаміда Вахеді, який бере участь в ухваленні рішень щодо програми БпЛА Тегерану, їх експорту й оборонної співпраці з РФ у цій сфері.

Серед юридичних осіб, до яких Європейський союз застосував санкції є іранська компанія з виготовлення авіадвигунів DAMA. Вона бере участь у програмі з досліджень, розробки й виробництва дронів Shahed-171, що належить Корпусу вартових ісламської революції, і проводила таємні закупівлі для підприємства, пов’язаного з Міністерством оборони Ірану. Як зазначається, кілька Shahed-171 були продані Росії.

Також обмеження ввели проти науково-дослідної джихадистської організації КВІР, що була залучена до роботи й закупівель, пов’язаних з розробкою іранських дронів. 

Крім цього, під європейськими санкціями опинилися вже згадана Mado і компанія Paravar Pars, яка має відношення до Університету Імама Хоссейна, контрольованого КВІР. Підприємство виготовляло безпілотники для Повітряно-космічних сил Тегерану й брало участь у розробці й виробництві Shahed-171.

Раніше помічниця держсекретаря США у справах Європи та Євразії Карен Донфрід заявила, що США та їхні союзники уважно стежать за союзом Ірану з Росією і готові ввести додаткові санкції проти самого Ірану, якщо постачання зброї для війни проти України продовжиться.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі