ЄС закликали застосувати до РФ «акт Магнітського» через Навального

Поділитися
ЄС закликали застосувати до РФ «акт Магнітського» через Навального Кремль пропонують покарати адресними санкціями і ударом по "Північному потоку-2" © Мосгорсуд
Звернення підписали 150 європейських політиків, громадських діячів і російських опозиціонерів.

Європейські політики і громадські діячі, а також російські опозиціонери закликали Євросоюз застосувати щодо РФ європейський «акт Магнітського» в зв'язку із засудженням Олексія Навального. Автори листа, відправленого президентам Європейської Ради та Єврокомісії, називають метою цього кроку звільнення Навального з в'язниці, а також припинення репресій проти супротивників путінського редіме, передає «Радіо Свобода».

Підписанти пропонують запровадити передбачені «актом Магнітського» персональні санкції проти російських посадовців і силовиків, причетних до переслідування Навального і насильства проти учасників мирних протестів. Санкції можуть бути накладені на осіб і компанії, що підтримують «Північний потік-2» та інші російські стратегічні проекти.

Підписи під звернення поставили понад 150 людей: депутати Європарламенту від різних країн, один з ініціаторів американського «акту Магнітського» Вільям Браудер, російський журналіст Володимир Кара-Мурза та інші.

2 лютого Олексія Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за «неодноразове порушення громадського порядку» після умовного засудження. З терміну відняли 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер повинен провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців.

17 січня опозиціонер Олексій Навальний повернувся в Росію з Німеччини. У берлінській клініці «Шаріте» політик проходив курс лікування і реабілітації після того, як російські спецслужби отруїли його бойовим речовиною «Новачок».

При проходженні паспортного контролю Навального затримали на тій підставі, що він 29 грудня був оголошений в розшук як порушник умов випробувального терміну, на наступний день Навального заарештували.

Євросоюз засудив дії Кремля, а Литва, Латвія і Естонія закликали ЄС посилити санкції проти Росії.

23 січня в РФ пройшли масові протести, поліція затримала майже 3,5 тисяч осіб. Через тиждень було затримано ще майже 4 тисячі людей. Більше 1200 осіб заарештували.

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномену Навального» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі