Україна може відійти на другий план, зважаючи на більшу увагу ЄС до Близького Сходу — Politico

Поділитися
Україна може відійти на другий план, зважаючи на більшу увагу ЄС до Близького Сходу — Politico © Getty Images
Лідери ЄС, схоже, збираються зосередитися на Ірані, де вони мало чого можуть досягти, але все ще не в змозі продемонструвати справжню силу проти Путіна в Україні.

Два конфлікти змагатимуться за увагу лідерів ЄС, які зберуться на саміт цього тижня. Один в Україні — де вони можуть вплинути на ситуацію, а інший між Іраном та Ізраїлем — де вони не можуть. Тому здається парадоксальним, що Близькому Сходу — місцю воєнних дій, де США мають набагато більший вплив, ніж Європа, — приділятимуть більше уваги, ніж Україні — країні-кандидату на вступ до ЄС, яка відчайдушно благає про більшу європейську допомогу. Проте, ЄС, схоже, сповнений рішучості продовжувати дипломатичні зусилля, щоб виглядати глобальною силою, яка може вплинути на сумнозвісного впертого прем'єр-міністра Ізраїля Беньяміна Нетаньягу, вважає Politico.

27 лідерів намагатимуться переконати Ізраїль не провокувати повномасштабну війну на Близькому Сході шляхом нападу на Іран, також вони звернуться із закликом уникнути більшої катастрофи в Лівані, а деякі європейські країни наполягатимуть на ще більших санкціях проти Ірану. Згідно з проєктом висновків Ради, вони закликатимуть "всі сторони проявляти максимальну стриманість від будь-яких дій, які можуть посилити напруженість в регіоні".

Ніщо з цього не має значення для Нетаньягу, який не виявив особливого інтересу до закликів про припинення вогню з боку ЄС або США. Зрештою, коли справа дійде до питання про прямий напад на Іран, вирішальним фактором буде Вашингтон, головний гарант безпеки Ізраїля, який заявив, що не підтримає прямого нападу на Ісламську Республіку.

Кроки ЄС щодо посилення санкцій проти Ірану будуть радше символічними, ніж такими, що змінять правила гри. Десятиліття санкцій мало що зробили для обмеження розвитку дуже успішної балістичної програми Ірану. Завдяки нафтодоларам і співпраці з такими країнами, як Північна Корея, Тегеран виявився вправним у подоланні західних ембарго.

Для деяких з найближчих союзників України високоефективна протиповітряна оборона Ізраїля, яку Захід здійснив цими вихідними, здавалося, викрила подвійні стандарти, і вони запитали, чому він не може взяти на себе такі ж військові та фінансові зобов'язання перед Україною. 

"Під час нападу Ірану на Ізраїль деякі західні країни зробили свій внесок у захист ізраїльського неба як важливий акт солідарності. Київ продовжує просити один і той же тип захисту від однієї й тієї ж групи країн вже понад два роки", — заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс в інтерв'ю Politico.

Інший дипломат ЄС заявив, що іранська атака повинна зосередити увагу на власній безпеці Європи — те, що досі може здаватися дещо теоретичним в ЄС, попри два роки повномасштабної війни в Україні. Напередодні дискусій лідерів сьогодні ввечері високопоставлені дипломати й чиновники ЄС поспішили запевнити, що Україна залишається в центрі уваги європейських лідерів і не буде відсунута на другий план протистоянням Ізраїля з Іраном.  

Нагадаємо, що газета Financial Times зазначила, що Ізраїль може зіштовхнутись з такими ж проблемами, як Україна у разі тотальної війни. Його ППО може буде перевантажена.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі