Ізраїль відбився від сотень безпілотників і ракет, випущених Іраном у суботу 13 квітня, використовуючи комбінацію власних складних засобів ППО і підтримки західних держав та арабських партнерів. Але Тель-Авів, можливо, не зможе отримувати такий результат і зовнішню підтримку вічно — особливо якщо завдасть великого удару у відповідь по Тегерану, що призведе до ескалації напруженості в регіоні, чого не хоче жоден із союзників Ізраїля.
Навіть ізраїльські військові чиновники визнають, що в разі тотальної війни принаймні деякі з ракет досягнуть цілей, особливо з огляду на багаторазові залпи з боку бойовиків у Лівані, Ємені, Сирії та Іраку. Іншими словами, такий напад нагадуватиме відчайдушну ситуацію, в якій опинилась Україна, вважає Financial Times.
Наприкінці минулого року українські ППО перехоплювали майже всі повітряні атаки Росії, яка використовує зброю, аналогічну тій, що була застосована Іраном у вихідні. Але відтоді ці засоби захисту були виснажені постійним потоком ракет, і минулого тижня Україні вдалося зупинити менш як дві третини з ракет, які зруйнували найбільшу електростанцію в Київській області.
Необхідність постійної "відчутної допомоги" є пріоритетом для військового кабінету Ізраїля, який вирішує, як відповісти на атаку Ірану. Ізраїль використав значні ресурси на відбиття іранського обстрілу замість того, щоб ретельно вибудовувати свою протиповітряну оборону, як це доводиться робити Україні після більше ніж двох років російських атак.
"Реальна небезпека для Ізраїля в тому, що його ППО буде перевантажена під час тривалої війни... тобто, якщо він зіштовхнеться з великою кількістю повітряних атак протягом дуже короткого часу, які зрештою виснажать усі види систем ППО. Тоді навіть Ізраїль рано чи пізно вичерпає свої запаси [і] зіткнеться з тими самими проблемами, що й Україна зараз", — каже молодший науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні Франц-Штефан Гаді.
Нагадаємо, що агенство Bloomberg розповіло про можливі сценарії того, як Ізраїль може відповісти на атаку Ірану. Варіанти включають ураження ядерних об'єктів Ірану, кібератаки на військову інфраструктуру та удари по іранських маріонетках на Близькому Сході. Більше про конфлікт між Іраном та Ізраїлем пише завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у статті "Іран атакував ракетами Ізраїль. Чи розпочнеться на Близькому Сході нова війна?".