ЄС створює гуманітарні центри, щоб допомогти Україні у східних країнах-членах, Польщі, Румунії та Словаччині, та готується використовувати медичні запаси для відправлення, йдеться у повідомленні у п'ятницю.
Крім того, вона надає допомогу країнам ЄС, які приймають більше мільйона біженців, які залишають країну, що роздирається війною, йдеться в заяві Європейської комісії.
"Ці центри допоможуть направити допомогу, що доставляється з 27 європейських країн через Механізм цивільного захисту ЄС", - йдеться в повідомленні, передає AFP.
«Ця незаконна та неспровокована російська агресія проти України рівносильна гуманітарній катастрофі, небаченій у Європі десятиліттями», — заявив комісар ЄС із кризового регулювання Янез Ленарчич.
У той час як понад мільйон біженців бігли з України до сусідніх країн, «значно більше людей все ще потребують захисту всередині України», сказав він.
Він закликав до створення « гуманітарних коридорів, які забезпечують вільне та безпечне пересування мирних жителів та доставку гуманітарної допомоги».
Міжнародний комітет Червоного Хреста наголосив, що Женевські конвенції вимагають від воюючих сторін захисту людей.
«Це означає захист цивільного населення від військових дій. Вони також мають негайно надати безпечний прохід людям, які рятуються втечею від бойових дій», - йдеться у заяві президента МКЧХ Петера Маурера.
Українські офіційні особи в четвер досягли згоди російських колег на створення таких коридорів. Один із російських учасників цих переговорів, депутат-націоналіст Леонід Слуцький, сказав, що їх буде «реалізовано в найближчому майбутньому», не уточнивши термінів.
Ленарчич сказав, що «надзвичайно важливо, щоб цивільні особи були захищені, а гуманітарні працівники могли виконувати свою роботу в безпеці та без перешкод, як того вимагає міжнародне гуманітарне право».
У четвер міністри внутрішніх справ ЄС погодилися надати всебічний тимчасовий захист українцям, які рятуються від російського вторгнення.
Цей захід дає українцям та біженцям без громадянства, які біжать до ЄС, право жити, працювати та навчатися у Європейському Союзі на строк до двох років.
УВКБ ООН, агентство ООН у справах біженців, заявило у п'ятницю: «Ми закликаємо всі держави-члени ЄС прийняти інклюзивний підхід та надати цим групам тимчасовий захист».
Зазначається, що механізм дозволяє українцям переїжджати до різних країн ЄС, а не залишатися у тій, у якій вони увійшли до блоку.