Україна просить Червоний Хрест допомогти організувати гуманітарні коридори

Поділитися
Україна просить Червоний Хрест допомогти організувати гуманітарні коридори © Соцмережі
Через постійні обстріли російських військ низка українських міст і сіл опинились на межі катастрофи.

Україна звернулася до Міжнародного комітету Червоного Хреста по допомогу в терміновій організації гуманітарних коридорів із заблокованих російськими військовими українських міст, повідомляє офіс президента.

Домовленості щодо коридорів було досягнуто під час другого раунду переговорів України та Росії 3 березня.

«Через постійні обстріли, які здійснюють російські війська, низка українських міст і сіл опинилася на межі гуманітарної катастрофи. Тисячі людей потребують термінової евакуації. У цих населених пунктах бракує продуктів харчування, води, ліків, немає світла та централізованого водопостачання», - наголошується у повідомленні.

Де будуть гуманітарні коридори:

  • Сумщина: Суми, Шостка, Ромни, Конотоп, Охтирка;
  • Чернігівщина: східна та північна частини області;
  • Харківщина: уся область, крім південно-східної частини;
  • Київщина: Буча, Ірпінь, Вишгород, Іванків, Васильків, Бородянка;
  • Миколаївщина: Баштанський, Снігурівський, Березнегуватський напрями;
  • Запоріжжя: Токмацький, Бердянський, Великобілозерський напрями;
  • Херсонщина: Чаплинка, Каланчак, Генічеський та Новокаховський напрями;
  • Луганщина і Донеччина: Волноваський, Маріупольський райони.

Україна надіслала всі необхідні запити до міжнародних організацій щодо створення спеціальних коридорів для доставки найнеобхіднішого та евакуації цивільного населення, наголошує віцепрем'єр-міністр, член Координаційного штабу з гуманітарних та соціальних питань Ольга Стефанішина.

«На жаль, до цього не було згоди російської сторони. Домовленості за результатами другого раунду перемовин України та Росії дають нам обережну надію на те, що ми нарешті зможемо допомогти нашим громадянам», - одала вона.

Доведення людей до зневоднення, виснаження, страждання від відсутності своєчасної медичної допомоги є катуванням, вважає координаторка дій щодо гуманітарних коридорів від ОПУ Тетяна Ломакіна.

«Ми дуже сподіваємося, що президент Міжнародного комітету Червоного Хреста Петер Маурер зробить усе можливе, щоб якнайшвидше розгорнути роботу в гуманітарних коридорах для збереження життя людей», - зазначає Ломакіна.

За вісім днів війни від зброї російських окупантів загинуло 28 дітей, поранено 64. На територіях, що потерпають від обстрілів, залишаються близько півтора мільйона дітей, серед них є діти-сироти та діти з інвалідністю, які потребують негайної допомоги, додає уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук.

Українська сторона готова забезпечити вивезення людей та доставку гуманітарних вантажів. ЗСУ гарантують безпечне проходження коридорів. Цього Україна очікує й від російської сторони.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі