Європейський Союз прийняв рішення продовжити антиросійські санкції, введені ще в 2014 році через агресію РФ проти України. Про це повідомляє пресслужба Ради Європи.
Відомо, що санкції, у вигляді обмеження на поїздки та заморожування активів, продовжили до 15 березня 2021 року. Стосуються такі обмеження 175 осіб та 44 організацій.
Рікард Йозвяк, кореспондент видання "Радіо Свобода", вчора на своїй сторінці в Твіттер написав, що до санкційного списку можуть внести ще 15 осіб та організацій, які причетні до будівництва Керченського мосту в Криму.
EU ambs have given the green light to the 6 months roll-over sanctions on 175 ppl & 44 entities deemed to have undermined the territorial integrity of #Ukraine. soon around 15 ppl & a handful of entities will be added to this list for the construction of the #Kerchbridge #Russia
— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) September 9, 2020
Нагадаємо, 25 серпня, шість країн з числа тих, що не є членами Європейського союзу, приєдналися до вирішення Євроради про продовження санкцій проти Росії за анексію Криму. Країни-кандидати Чорногорія та Албанія, країни Європейської асоціації вільної торгівлі Ісландія і Норвегія, а також Україна і Грузія приєдналися до цього рішення.
Вперше "кримські санкції" були введені в 2014 році і з тих пір щорічно продовжувалися.
29 червня поточного року Рада Євросоюзу ухвалила рішення продовжити санкції щодо конкретних секторів економіки РФ до 31 січня 2021 року.
Санкції ЄС передбачають:
- заборона на імпорт в ЄС товарів з Криму і Севастополя;
- інвестиції в Крим або Севастополь;
- туристичні послуги в Криму і Севастополі, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти;
- експорт певних товарів і технологій в Крим, зокрема, в сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.