ЄС пригрозив зупинити поставки вакцин до Великої Британії

Поділитися
ЄС пригрозив зупинити поставки вакцин до Великої Британії © European Commission / Twitter
Відносини між ЄС і колишнім членом загострилися на тлі пандемії.

У середу Європейський союз пригрозив заборонити експорт вакцин проти COVID-19 до Великої Британії, щоб убезпечити обмежені дози для своїх громадян, що зіткнулися з третьою хвилею пандемії, яка поставить під загрозу плани відновлення поїздок цього літа, передає Reuters.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що епідеміологічна ситуація погіршується, оскільки число смертей, пов'язаних з COVID, в ЄС перевищує 550 000, а вакцинація становить менше 10% населення блоку.

«Ми знаходимося в кризі століття», - сказала вона репортерам.

«Ми бачимо, як в державах-членах формується пік третьої хвилі, і ми знаємо, що нам потрібно прискорити темпи вакцинації».

Фон дер Ляйен повідомила, що потік вакцин в США йде гладко, але висловила розчарування щодо відсутності поставок від AstraZeneca в Британію. Вона сказала, що 10 мільйонів доз були відправлені з заводів ЄС.

«Ми все ще чекаємо доз з Великої Британії», - сказала фон дер Ляйен, що стало останньою ознакою погіршення зв'язків між Великою Британією і блоком з 27 країн після Брексіта.

«Якщо ця ситуація не зміниться, нам доведеться подумати про те, як зробити експорт в країни-виробники вакцин залежними від їх рівня відкритості. Ми будемо міркувати про те, чи буде експорт в країни з більш високими показниками вакцинації, ніж у нас, як і раніше відповідними».

Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб завдав удару у відповідь, звинувативши Комісію в балансуванні на межі війни і закликавши до пояснення після того, як уряд отримав запевнення в тому, що ЄС не мав наміру обмежувати експорт за контрактами.

«Я думаю, що це вимагає деяких пояснень, тому що світ спостерігає... Це також суперечить прямим запевненням, які ми отримали від Комісії», - сказав Рааб. «Ми очікуємо, що ці гарантії і законні поставки за контрактами будуть дотримуватися».

На сьогодні шість країн ЄС поскаржилися Брюсселю на скорочення поставок, які перешкоджають і без того проблемній кампанії блоку по вакцинації, яка ведеться на тлі скорочення поставок з боку AstraZeneca.

Ще більше ускладнило ситуацію те, що різні країни ЄС, включаючи його найбільших членів - Німеччину, Францію та Італію, на цьому тижні призупинили уколи AstraZeneca в очікуванні перевірки безпеки.

Ситуація загрожує оголошеним Комісією планам по запуску «зеленого цифрового сертифікату», який буде збирати інформацію про вакцинації, тестах і одужання від COVID, щоб мандрівники знову могли вільно перетинати кордони.

Південні країни ЄС, які залежать від туризму, сподіваються, що новий сертифікат отримає остаточне схвалення в червні і з'явиться в мережі саме до пікового сезону. Але такі країни, як Франція, Бельгія і Німеччина, висловили скептицизм.

Країни ЄС будуть змушені швидко узгодити спільну позицію для своїх 450 мільйонів населення. Завдання ще більше ускладнюється через невпевненість в тому, чи можуть щеплені люди передавати вірус, а також через скептицизм суспільства щодо вакцин.

Раніше повідомлялося про те, що Велика Британія планує в червні зняти всі обмеження всередині країни по коронавірус.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі