ЄС послабить санкції проти кількох бізнесменів РФ — EUobserver

Поділитися
ЄС послабить санкції проти кількох бізнесменів РФ — EUobserver © Радио Свобода
Також Угорщина наполягала на вилученні кількох міністрів РФ з «чорного списку».

Низка російських бізнесменів, компанії яких пов’язані з виробництвом добрив та хімікатів, частково звільняться від санкцій ЄС. Про це повідомляє EUobserver.

За даними дипломатичних джерел видання, йдеться про Андрєя Мельниченка («ЄвроХім») та його дружину Алєксандру, Дмітрія Мазепіна («УралХім»), Вадіма Мошковича («Русагро»), Андрєя Гур'єва («ФосАгро») та В'ячеслава Кантора («Акрон»).   

Наразі вони перебувають під чинним режимом заморожування активів ЄС і візовими заборонами за підтримку військових дій Росії. 

Згідно з угодою, укладеною лідерами ЄС на саміті, окремі країни блоку зможуть розморозити їхні гроші, якщо це буде необхідно для фінансування поставок продовольства і добрив, особливо в Африку.

Але країни ЄС повинні будуть проконсультуватися з Європейською комісією, перш ніж зможуть робити такі кроки.

Рішення було прийнято після 11-годинних переговорів послів на полях саміту ЄС в Брюсселі. І воно розблокувало ширший компроміс щодо дев'ятого раунду санкцій проти Росії.

Литва та Польща погрожували відкласти все, якщо їх змусять розморозити активи російських бізнесменів. Але важковаговики ЄС Франція, Німеччина та Нідерланди, за підтримки Бельгії, Італії, Португалії та Іспанії, наполегливо вимагали розблокування ринку добрив для захисту глобальної продовольчої безпеки.

«Ми не можемо ризикувати голодом і дефіцитом продовольства через правила санкцій [ЄС], які не можуть бути застосовані до портових адміністрацій», - заявив EUobserver дипломат ЄС.

Литва та Польща раніше попереджали, що послаблення санкцій щодо добрив може відкрити лазівки для обходу інших обмежень.

Експорт російських добрив у 2021 році становив лише 6,5 відсотка світового ринку, що спростовує твердження Москви про його системне значення, заявили в Литві.

Розморожування поставок добрив РФ є першим значним послабленням режиму санкцій ЄС з моменту вторгнення Росії в лютому. Це відбувається на тлі російських ударів по системах тепло- та водопостачання в Україні в умовах зими.

Але нові домовленості саміту також розблоковують дев'ятий пакет санкцій, що охоплює російський гірничодобувний та медіа сектори, а також ще понад 140 фізичних осіб.

Зі свого боку, Угорщина наполягала на вилученні трьох імен з «чорного списку» - російських міністрів енергетики, охорони здоров'я і спорту.

«Це відправляє сигнал [президенту Росії Владіміру] Путіну, що навіть якщо ви перебуваєте в чорному списку, ми все одно можемо вас врятувати», - сказав дипломат ЄС.

Раніше Угорщина вже бойкотувала нафтове ембарго ЄС проти Росії. Але інші держави блоку також боролися за національні інтереси, як, наприклад, Бельгія, яка виступала проти заборони на імпорт російських алмазів.

Раніше повідомлялося, що лідери ЄС зібралися на одноденний саміт у Брюсселі, під час якого були ухвалені висновки щодо війни РФ проти України, енергетики та економіки, а також безпеки та оборони. Зокрема, вони домовилися про збільшення військової підтримки України. 

Також представники урядів Європейського Союзу узгодили дев'ятий пакет санкцій проти Росії. Додаткові обмежувальні заходи планують формалізувати під час "письмової процедури" до обіду п'ятниці, 16 грудня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі