ЄС планує зміцнювати партнерство з пострадянськими країнами і в Перській затоці

Поділитися
ЄС планує зміцнювати партнерство з пострадянськими країнами і в Перській затоці © Facebook/Council of the European Union
Цьому буде присвячено Ради ЄС із закордонних справ в Люксембурзі

У понеділок 18 жовтня Рада Євросоюзу із закордонних справ в Люксембурзі буде обговорювати зміцнення співпраці з країнами пострадянського простору, що знаходяться у «Східному партнерстві» і зміцнення ролі Європи в регіоні Перської затоки.

«Міністри закордонних справ запропонують ідеї для міністерської зустрічі й саміту Східного партнерства, для майбутніх проектів співпраці між ЄС та ВП», — повідомив в п'ятницю на брифінгу високопоставлений чиновник ЄС.

У листопаді, за словами джерела, буде нарада ЄС-СП на рівні міністрів закордонних справ. У грудні заплановано зустріч у верхах. Мета зустрічей — більш тісне зближення країн Східного партнерства з ЄС як в економічному, так і в політичному плані.

У понеділок в Люксембурзі міністри зосередяться на відновленні країн ВП після пандемії COVID-19, їх стійкості до зовнішніх впливів і проведенні реформ. Зокрема, на солідарності зі східними партнерами у забезпеченні вакцинами.

На листопадовій зустрічі точно не буде глави МЗС Білорусі, а на грудневому саміті не буде Олександра Лукашенка. Місце білоруського представника буде порожнім і без прапора.

Після недавнього візиту глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля в Катар, ОАЕ і Саудівську Аравію пожвавився зовнішньополітичний проєкт ЄС щодо встановлення міцних інституційних зв'язків із Радою співробітництва країн Перської затоки. Він сформувався ще до пандемії коронавірусу, але потім його реалізація застопорилася. Міністри обговорять підхід ЄС до регіону, економічну взаємодію з його країнами в глобальному порядку денному ЄС. Співрозмовник журналістів зазначив, що у самих цих країн «є власні хороші ідеї про співпрацю з ЄС».

На нараді в понеділок європейські міністри закордонних справ розглянуть, крім того, політику ЄС щодо Нікарагуа з урахуванням майбутніх загальних виборів, а також ситуацію в Ефіопії, в Тунісі, на Західних Балканах, на Кіпрі, налагодження фізичної присутності ЄС в Афганістані.

Нагадаємо, що Україна і Європейський союз підписали угоду про єдиний авіаційний простір під час саміту Україна-ЄС. Це означає, що наша країна тепер має право призначати свої авіакомпанії для польотів в будь-які країни, які є членами ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі