ЄС підготував два проекти захисту від напливу нелегальних мігрантів

Поділитися
На тлі зростання кількості заявок про надання притулку країни ЄС планують посилити боротьбу з нелегальною міграцією.

ЄС планує реалізувати два проекти захисту зовнішніх кордонів від напливу нелегальних мігрантів. Про це заявила після закінчення саміту ЄС у Брюсселі голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє DW.

Зокрема, перший проект передбачає досягнення безпеки на кордоні Болгарії та Туреччини за допомогою транспортних засобів, контролювання доріг, камер спостереження, а також сторожових вишок. Проект планують профінансувати із фондів ЄС, бюджету Болгарії, а також за допомогою внесків інших країн блоку.

За словами глави Єврокомісії, на цьому кордоні вже встановлено прикордонну стіну, однак це не дає бажаного результату.

В ЄС давно тривають суперечки щодо того, чи потрібно фінансувати з бюджету блоку будівництво стін та огорож вздовж зовнішніх кордонів. Зокрема, Греція та Австрія підтримують цю ідею, а Німеччина, Люксембург та Єврокомісія виступають проти.

У підсумковій заяві саміту ЄС фінансування будівництва стін та огорож не згадується, вказується лише те, що кошти блоку варто залучити, зокрема, і до створення інфраструктури на кордонах.

Крім того, ЄС планує прискорити розгляд заявок про надання притулку.

Урсула фон дер Ляєн заявила, що другий пілотний проект стосується реєстрації мігрантів, а також швидшого ухвалення рішень щодо заявок про надання притулку та повернення біженців, які отримали відмову, до зовнішніх кордонів країн Євросоюзу для висилки. Однак глава Єврокомісії не уточнила, де саме здійснюватиметься цей проект.

Раніше Єврокомісія заявляла про намір впоратися зі зростання кількості нелегальних мігрантів за допомогою нової стратегії депортації. Єврокомісар із внутрішніх справ Ілва Йоханссон наголосила у січні, що ті, хто не потребує міжнародного захисту, мають повернутися до країни походження. За її словами, минулого року на територію ЄС прибуло понад 300 тисяч нелегальних мігрантів, більшість із них не мають законного права на притулок.

Раніше повідомлялося, що у 2022 році в країнах ЄС майже наполовину зросла кількість прохань про надання притулку. Зокрема, минулого року в 27 країнах Євросоюзу було зареєстровано 923 991 прохання про притулок, що на 46,5 відсотка більше, ніж у 2021 році.

Також у 2022 році на зовнішніх кордонах ЄС, за попередніми підрахунками, було виявлено близько 330 тисяч нелегальних перетинів кордону. Це найвищий показник з 2016 року і на 64% більше, ніж минулого року. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі