ЄС і США збільшили імпорт російського алюмінію та нікелю після вторгнення РФ в Україну — Reuters

Поділитися
ЄС і США збільшили імпорт російського алюмінію та нікелю після вторгнення РФ в Україну — Reuters © Радио Свобода
Захід неодноразово запроваджував хвилі санкцій проти Росії, але здебільшого не торкався сектору промислових металів.  

ЄС і Сполучені Штати збільшили купівлю ключових промислових металів у Росії, попри проблеми з логістикою, спричинені війною РФ проти України, а також жорсткі заяви про те, що Москва не отримує валютних надходжень. Про це повідомляє Reuters.

Поставки металу вказують на те, що Заходу важко чинити тиск на російську економіку, яка показала кращі результати, ніж очікувалося, і зіштовхнулася з різким зростанням курсу рубля, оскільки високі доходи від продажу нафти допомогли компенсувати вплив санкцій.

Імпорт в ЄС і США алюмінію та нікелю з РФ протягом березня-червня зріс на 70%, свідчать офіційні дані торгівлі, зібрані Reuters з бази даних Comtrade.

Згідно з підрахунками, загальна вартість імпорту двох металів в ЄС і США з березня по червень склала 1,98 мільярда доларів.

Захід неодноразово запроваджував хвилі санкцій на широкий спектр російських товарів, фізичних та юридичних осіб, а також установ РФ, але в основному не торкався сектору промислових металів.  

Аналітики кажуть, що Сполучені Штати та Європа засвоїли уроки після величезних зривів у будівельному, автомобільному та енергетичному секторах, спричинених санкціями, запровадженими колишнім президентом США Дональдом Трампом щодо російського алюмінію у 2018 році. Наступного року ці санкції були скасовані.

Ціни на обидва метали зросли до рекордних рівнів незабаром після того, як Росія почала вторгнення в Україну, через побоювання, що санкції або складна логістика заблокують поставки.

Але ці побоювання були безпідставними, оскільки дані показують, що російський експорт протягом березня-червня був відносно високим.

«Ринкові механізми працюють», - сказав аналітик Julius Baer Карстен Менке, маючи на увазі поставки російського металу.

Поставки алюмінію

Російська компанія «Русал» є найбільшим у світі виробником алюмінію за межами Китаю, на її частку припадає близько 6% світового виробництва. Протягом чотирьох місяців після вторгнення Росії в Україну ЄС був найбільшим імпортером необробленого алюмінію з Росії, завантажуючи в середньому 78 207 тонн на місяць у березні-червні, що на 13% більше, ніж за той самий період минулого року.

У звіті Роттердама, найбільшого порту Європи, йдеться про те, що загальні обсяги вантажів зросли на 0,8% у першій половині 2022 року, але вантажі навалом різко збільшилися на 17,7%, що викликано зростанням імпорту металів.  

Представник порту повідомив Reuters, що партії алюмінію та нікелю все ще надходять до порту, оскільки на них не поширюються санкції, але відмовився надати будь-які цифри.

Підрозділ норвезької компанії Norsk Hydro заявив, що виключає російський метал з угод щодо купівлі алюмінію на 2023 рік.  

Середній місячний імпорт російського алюмінію в США становив 23 049 тонн у березні-червні, що на 21% більше, ніж за той самий період минулого року.

«Для американців дуже важливо, щоб вони отримували якомога більше різних джерел алюмінію. Вони дуже неохоче отримують будь-який метал з Китаю, де експорт скорочується, тому російський алюміній важливий, тому вони не припинили цю торгівлю», - сказав керівник товарної стратегії в Liberum Том Прайс.

Загальні поставки були відносно стабільними.

Сплеск поставок нікелю

Що стосується нікелю, то на Росію припадає близько 10% світового виробництва, а на російську компанію «Норнікель» припадає близько 15%-20% світового виробництва нікелю, який може використовуватися для батарей.

Імпорт нікелю з Росії за трьома основними напрямками в березні-червні зріс на 17% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Сполучені Штати зафіксували найбільший приріст, імпорт зріс на 70% порівняно з минулим роком, тоді як поставки в ЄС зросли на 22%.

За словами аналітиків, стрибок цін внаслідок війни став додатковим стимулом для продовження російського експорту.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз затвердив сьомий пакет санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну. Він передбачає заборону на імпорт російського золота, а також розширення списку товарів та технологій подвійного призначення, заборонених до експорту в РФ. Також передбачено розширення санкцій проти фізичних і юридичних осіб, близьких до Кремля та президента РФ Владіміра Путіна.

Голова Представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікас заявив, що ЄС розробить наступний, восьмий, пакет санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі