Японія планує підписати військовий пакт з Британією для стримування загрози з боку Китаю

Поділитися
Японія планує підписати військовий пакт з Британією для стримування загрози з боку Китаю © unsplash/nathanb
Це дозволить країнам посилити співпрацю із США в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Японія і Велика Британія в грудні мають намір підписати великий оборонний пакт, який дозволить країнам активізувати співпрацю із США в Індо-Тихоокеанському регіоні і посилити стримування загрози з боку Китаю. Про це повідомляє FT.

Країни підпишуть Угоду про взаємний доступ (RAA). Це відбудеться слідом за подібною угодою, яку Японія підписала з Австралією в січні, і є ще однією ознакою того, що Токіо налагоджує більш глибокі оборонні зв'язки з союзниками і партнерами, щоб підготуватися до можливості війни з Китаєм через Тайвань.

Пакт полегшить проведення спільних навчань і логістичну співпрацю між країнами, а також створить правову основу для спрощення обтяжливої бюрократичної тяганини при вході військ на територію країн.

«Угода про взаємний доступ між Японією і Великою Британією полегшить обом сторонам проведення спільних навчань і операцій, що дозволить британським збройним силам легше розгортатися і тренуватися в Індо-Тихоокеанському регіоні», - сказав аналітик Зак Купер.

За його словами, десятиліттями альянси в Азії були пов'язані між собою через США. Зараз деякі американські союзники, включаючи Японію, Велику Британію та Австралію, самі виступають в ролі центрів.

Країни домовилися розпочати переговори про угоду в травні, коли прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда зустрівся в Лондоні зі своїм тодішнім колегою з Великої Британії Борисом Джонсоном.

Ця угода стане ще однією ілюстрацією поглиблення зв'язків між Японією і Великою Британією. Очікується, що в грудні обидві країни оприлюднять деталі партнерства щодо спільної розробки наступного винищувача.

«Це, ймовірно, реакція як на посилення тиску з боку Китаю, так і на зростання занепокоєння щодо надійності США», - додав Купер.

У той час як президент США Джо Байден активізував американські альянси, Японія почала нервувати за часів попередньої адміністрації, коли тодішній президент Дональд Трамп кілька разів погрожував вивести американські війська з Японії.

Колишній чиновник Пентагону Крістофер Джонстон сказав, що пакт стане важливим кроком і підкреслить зусилля Японії щодо диверсифікації зв'язків у сфері безпеки з союзниками і партнерами США. Але він додав, що практичний вплив буде невеликим, оскільки Японія має менше військової взаємодії з Великою Британією, ніж з Австралією.

Японія також перебуває на попередній стадії розгляду аналогічного пакту з Філіппінами, який, за словами Джонстона, буде більш значущим.

«Пакт між Японією і Філіппінами був би більш значущим зі стратегічної точки зору. Ймовірно, на переговори знадобиться час, але перспектива поглиблення оборонної співпраці між Токіо і Манілою стане сигналом для Китаю про те, що павутина американських альянсів в регіоні затягується», - сказав Джонстон.

США також намагаються розширити доступ до баз на Філіппінах, які були б стратегічно важливим місцем у разі війни за Тайвань.

Американські військові підтримують прагнення Японії підписати угоди про взаємний доступ, оскільки вони полегшують японським і американським союзникам проведення спільних навчань і тренувань, а також сприяють зусиллям з подолання логістичних бар'єрів. Вашингтон прагне посилити військову співпрацю з союзниками, що може мати вирішальне значення у випадку війни з Китаєм.

За останні два роки США і Японія активізували зусилля з підготовки до можливого конфлікту з Китаєм через Тайвань, включаючи проведення військових навчань.

Японія також веде переговори із США про придбання крилатих ракет, які дозволять їй наносити удари по цілях у східному Китаї, за словами людей, обізнаних з ходом переговорів.

У заяві за підсумками зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена і міністра закордонних справ Японії Йосімаси Хаяші в Німеччині, Державний департамент повідомив, що дипломати обговорили імператив підтримки миру і стабільності в регіоні.

Окремо високопоставлені чиновники Білого дому провели переговори в Лондоні в квітні про роль, яку Велика Британія могла б зіграти в разі конфлікту навколо Тайваню.

Особи, знайомі з ходом британсько-японських переговорів щодо пакту, застерігають, що остаточна угода про співробітництво щодо винищувачів залежить від політичної ситуації у Великій Британії, де Ріші Сунак нещодавно став третім прем'єр-міністром за останні два місяці.

Офіс прем'єр-міністра Японії направив запити до Міністерства оборони Британії. Представник Міністерства заявив, що переговори «просуваються позитивно», але додав, що наразі було б недоречно коментувати підписання пакту.

Раніше командувач військово-морськими операціями США адмірал Майкл Гілдей  заявив, що Китай може вторгнутися на Тайвань цього або наступного року. Він припускає, що Сполучені Штати повинні бути готовими реагувати на вторгнення.

Державний секретар США Ентоні Блінкен звинуватив Китай у підриві десятирічного статус-кво, який утримував обидві країни від війни через Тайвань, заявивши, що Пекін намагається прискорити захоплення острова

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі