Якою може бути стратегія Європи у боротьбі з другою хвилею пандемії — Bloomberg

Поділитися
Якою може бути стратегія Європи у боротьбі з другою хвилею пандемії — Bloomberg
Досить оптимальним варіантом може стати «м’який карантин».

Відновлюючи «свободу людей» після запроваджених раніше жорстких карантинних обмежень, Європа наразі розмірковує над новою стратегією боротьби з пандемією коронавірусу. Ймовірно, найбільш оптимальним варіантом може стати «м’який карантин», прогнозує Bloomberg.

На відміну від жорстких карантинних обмежень, запроваджених на початку пандемії COVID-19, «часткове блокування» або ж «м’який карантин» може не гарантувати повної зупинки поширення хвороби.

Однак, «м’який карантин» може допомогти залишити «великі частини економіки відкритими для бізнесу».

Ймовірно, чергування м’якших карантинних обмежень з більш жорстким карантином може стати «нормою» для Європи на наступний рік, поки країни чекають якісної вакцини проти коронавірусу.

Уряди країн дійшли висновку, що повний локдаун не тільки не може повністю зупинити поширення COVID-19, а ще й завдає значної шкоди економіці.

Однак, небезпека, яку несе коронавірус все ще залишається реальною, тому не варто забувати про деякі запобіжні заходи.

Як свідчить досвід деяких країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, стратегія «м’якого карантину» може ефективно працювати лише в поєднанні з масштабним тестуванням на коронавірус та швидким відстеженням контактів.

Але деякі європейські країни мають проблеми із забезпеченням достатнього рівня тестування на COVID-19, а це може свідчити про те, що Європа може зіштовхнутися з труднощами, використовуючи стратегію «часткового блокування».

Друга хвиля пандемії вже починає активно ширитися Європою.

Цього тижня влада деяких європейських країн почала активніше вимагати, щоб люди носили маски в громадських місцях та знову почала запроваджувати деякі карантинні обмеження.

У Великій Британії прем'єр-міністр Борис Джонсон попросив жителів працювати віддалено щонайменше протягом наступних шести місяців. Ресторанам та пабам в Британії дозволено працювати лише до 22.00.

Подібні заходи запровадив і уряд Франції. Але в Марселі та деяких регіонах поблизу міста всі ресторани та бари будуть зачинені, так як там досить велика кількість хворих.

Нові обмеження у Франції будуть діяти протягом двох тижнів. Але поки французький уряд не розглядає можливості повного локдауну.

В Іспанії міністр охорони здоров’я закликав жителів Мадриду намагатися не виходити з дому без важливої потреби.

Країни повинні створити «стабільну ситуацію», коли школи та бізнес не будуть «заручниками коронавірусу».

При цьому, не варто сподіватися, що вакцина вирішить усі проблеми, завжди потрібно бути готовими до погіршення ситуації.

Для того, щоб м’який карантин мав успіх, варто налагодити відповідний механізм тестування та відстеження контактів.

Друге за величиною місто Австралії, Мельбурн, спробувало «заблокувати» лише громадські житлові будинки, які були епіцентрами спалаху хвороби.

Але через погано налагоджений механізм відстеження контактів, по всьому місту почали з’являтися нові випадки хвороби, тому уряд був змушений запровадити повне блокування міста.

Європейська влада також може спробувати чергувати тижні жорсткого карантину з м’якшими карантинними обмеженнями.

Такий підхід дозволить не зупиняти повністю роботу економіки.

Стратегія «часткового блокування» вже продемонструвала свою ефективність в деяких країнах Європи.

Для прикладу, в серпні влада Італії закрила нічні клуби одразу після виявлення нових спалахів хвороби, і це певною мірою допомогло уникнути занадто різкого поширення коронавірусу.  Німеччина запровадила локальні карантинні заходи в регіонах країни, де спостерігалася занадто велика кількість хворих.

Проте нові заходи урядів країн Європи мають бути ретельно обміркованими, щоб уникнути помилок, до яких призвели деякі рішення влади під час першої хвилі пандемії, резюмує Bloomberg.

Раніше повідомлялося, наскільки успішною є стратегія Швеції у боротьбі з COVID-19.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі