Якість 70 млн доз вакцини Johnson & Johnson знову поставили під сумнів - The New York Times

Поділитися
Якість 70 млн доз вакцини Johnson & Johnson знову поставили під сумнів - The New York Times
Співробітники заводу не пройшли належну дезінфекцію

Якість приблизно 70 млн доз вакцини Janssen виробництва американської компанії Johnson & Johnson знаходиться під сумнівом, передає The New York Times з посиланням на власні джерела.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) перевіряє партії препаратів, велика частина з яких призначена для застосування всередині країни.

Йдеться про вакцину, вироблену на заводі Emergent BioSolutions в місті Балтимор, штат Меріленд, де також виробляється препарат AstraZeneca. Там через виробничу помилку на підприємстві забракували 15 млн доз вакцини.

За даними NYT, співробітники заводу випадково змішали компоненти двох різних вакцин, через що 15 млн доз Janssen не пройшли перевірку якості, виробники були змушені їх утилізувати.

Цього разу Управління продовольством і медикаментами США (FDA) засумнівалося в якості ще 70 млн доз вакцини від Johnson & Johnson, що були зроблені того часу, що і забруднена раніше партія. Перевірка виявила сліди однієї вакцини в іншій. Інспектори заявили, що однією з можливих причин її зараження є те, що деякі співробітники не прийняли душ і не перевдягнулися при переміщенні між виробничими зонами, призначеними для AstraZeneca і Johnson & Johnson.

Тести на безпеку виявили сліди вірусу AstraZeneca в одній партії вакцини Johnson & Johnson ще до того, як вона покинула завод, але в FDA. стурбовані тим, що аналогічні перевірки могли пропустити деяку нижчу ступінь зараження інших партій, які були зроблені одночасно.

У заяві для The New York Times, прес-секретар FDA повідомила, що агентство «знаходиться в тісному контакті із зарубіжними колегами з регулюючих органів і тримає їх в курсі ситуації».

Нагадаємо, в Україні триває вакцинація препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) і китайської Sinovac (CoronaVac). 18 квітня в Україні також почалася вакцинація препаратом від американської компанії Pfizer.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі