Як складуться відносини Франції та США, якщо американським президентом стане Байден — The Economist

Поділитися
Чи зможе Макрон налагодити відносини з Байденом.

Попри те, що одразу після обрання Дональда Трампа президентом США, французький лідер Емманюель Макрон був на шляху до налагодження дружніх відносин з республіканцем, ситуація склалася дещо інакше. Після виборів президента США 2020 року, залежно від того, хто стане новим американським лідером залежить майбутнє відносин Франції та Сполучених Штатів, пише журнал The Economist.

Трамп «витягнув» Америку з Паризької кліматичної угоди та розірвав угоду про нерозповсюдження ядерної зброї з Іраном. Хоча Трамп і Макрон все ще «регулярно розмовляють», і французькому лідеру минулого року майже вдалося вмовити Трампа переглянути своє ставлення до Іранської ядерної угоди, американський президент виявився «несприйнятливим» до «вмовлянь» Макрона.

Якщо Трамп дійсно може мати дружні стосунки з певним європейським лідером, то цим лідером, швидше за все, є британський прем’єр Борис Джонсон, якого американський президент свого часу навіть називав «британським Трампом».

Проте, якщо вірити опитуванням, то новим президентом США, ймовірно, стане демократ Джо Байден. На фоні цього, французький лідер міг би знайти нову можливість стати вибраним посередником між Європою та Америкою, адже обставини для цього досить сприятливі.

Трамп фактично знищив увесь трансатлантичний альянс і залишив Америку без належного зв'язку з Європою. Brexit зробив Велику Британію "менш корисною" для Америки.

До того ж, Байден вже оголосив про занепокоєння стосовно того, щоб англо-ірландська угода не стала жертвою Brexit.

Безумовно, рефлексом для потенційного президента Байдена цілком може бути звернення до Німеччини, не в останню чергу для того, щоб виправити шкоду, завдану відносинам Німеччини та США Трампом. Як одна з найвпливовіших лідерів Європейського Союзу, канцлер Німеччини Ангела Меркель, звісно, не відмовилася від покращення відносин зі Сполученими Штатами, однак, вона вже останній рік «працює на своїй посаді», і поки важко спрогнозувати наміри її потенційного наступника.

Звідси шанси стати посередником між США та Європою з’являються у Франції. Макрон ніколи не зустрічався з Джо Байденом. Протягом передвиборчих перегонів у США, кампанія Байдена фактично «зачинила двері» для всіх іноземних дипломатів, щоб уникнути будь-яких потенційних обвинувачень у «зовнішньому втручанні».

Але Франція має кілька надзвичайно «хороших зв’язків» з США. Ентоні Блінкен - головний радник Байдена з питань зовнішньої політики, провів старші шкільні роки в одному з паризьких ліцеїв. Блінкен продовжував підтримувати свої зв’язки з Францією та колись навіть брав участь у програмі „молодих лідерів” Франко-Американського фонду, в цій програмі брав участь свого часу і Макрон. Еммануель Бонн - дипломатичний радник Макрона, знає Блінкена з часів французької місії при ООН в Нью-Йорку.

І Берлін, і Париж будуть раді прийняти нову Америку, яка більше не прагне розділити Європу, Америку, яка буде прихильною до стримування кліматичних змін, зміцнення багатосторонності та перегляду взаємодії з Іраном. Однак, що відрізняє Францію від Німеччини, то це її здатність проектувати військову силу.

Франція покладається на підтримку Америки у своїх контртерористичних операціях у Сахелі. Макрон часто був розчарований відсутністю підтримки з боку потужних союзників у стосунках з Туреччиною, Лівією чи іншими середземноморськими країнами, і в кінцевому підсумку його звинувачували в односторонніх діях. Проте, саме зараз Макрону потрібні всі захисники ліберальної демократії, яких він може знайти.

Однак, для майбутніх відносин між США та Францією існує кілька застережень. Одне з них полягає в тому, що Байден, можливо, не прагне мати справу з одним конкретним європейським лідером. Швидше за все, Байден буде намагатися підтримувати дружні відносини з більшістю лідерів Європи.

Інше застереження полягає в тому, що потенційний президент Байден прагне відродити старі альянси за допомогою вже наявних структур. Однак Макрон неодноразово наполягав на тому, що Європі потрібно навчитися самостійності. Європейці повинні робити більше для себе, в тому числі в аспекті оборони. Таким чином, США, можливо доведеться прийняти те, що Європа стане більш незалежною на міжнародній арені, резюмує видання.

Перед фінальним раундом дебатів між Трампом і Байденом опитування Gallup показало, що 56% американців вважають, що Трамп не заслуговує другого терміну. Історично в США всі кандидати з рейтингом схвалення 50% і вище виграли переобрання, а президенти з рейтингом схвалення значно нижче за 50% програвали.

Варто зазначити, що Байден має кращі рейтинги перед виборами, ніж будь-який претендент на пост президента США з 1936 року.

Детальніше про те, як Трамп може оскаржити результати президентських виборів у Сполучених Штатах, читайте у статті Геннадія Друзенка "Виборчі рифи американської демократії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі