Я впевнений, що вони вчинять правильно – Хан про можливий арешт Путіна в ПАР

Поділитися
Я впевнений, що вони вчинять правильно – Хан про можливий арешт Путіна в ПАР © Офіс президента України
Прокурор МКС зазначив, що країна публічно підтвердила розуміння своїх міжнародних зобовязань.

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан впевнений, що Південно-Африканська Республіка арештує президента Росії Владіміра Путіна у разі його візиту до країни. Про це прокурор МКС заявив під час участі у засіданні комітету із закордонних справ Палати громад Канади, повідомляє «Укрінформ».

Він зазначив, що навмисно не порушував це питання публічно, оскільки держава, яка успішно здолала расистську систему апартеїду, має право на ухвалення власних рішень.

«Вони дуже добре знають про свої зобов’язання, тож я впевнений, що вони вчинять правильно», - сказав  Хан, відповідаючи на запитання про можливий арешт Путіна за ордером МКС у ПАР.

Прокурор додав, що нещодавно у  ПАР підтвердили свої зобовязання щодо виконання норм Римського статуту.

«Ці заяви доступні у публічній площині й у них підтверджується їх поінформованість стосовно цих відповідальностей. Не думаю, що їм треба моя опіка», - зазначив Хан.

У серпні в Південній Африці відбудеться саміт держав БРІКС, участь у якому може взяти й президент РФ Владімір Путін. У ПАР вже констатували, що будуть змушені його арештувати на підставі ордену Міжнародного кримінального суду.

При цьому у ПАР уже попросили Путіна не приїжджати в країну на саміт, а взяти в ньому участь онлайн.

Водночас у 2016 ПАР уже порушила свою згоду зі статутом, коли не заарештувала експрезидента Судану Омара аль-Башира, ордер на арешт якого за звинуваченням у геноциді та злочинах проти людства також видав МКС.

17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.

Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна не на словах, а на практиці закріплює потужну дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє її лідера можливості вільно пересуватися світом. Але що буде, коли якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті "Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі