Ізраїль знищив в Ірані російський ракетний комплекс С-300, який прикривав ядерний об'єкт

Поділитися
Ізраїль знищив в Ірані російський ракетний комплекс С-300, який прикривав ядерний об'єкт © Вікіпедія
Невразливість і ефективність цього комплексу неодноразово заявлялась Іраном і Росією

Ізраїль знайшов дуже “смачну” ціль для відповіді Ірану, що кинув на країну сотні ракет і безпілотників. Замість знищення вартісних ракет на показові удари, Ізраїль ліквідував протиракетний комплекс С-300. Такі комплекси використовує Росія для прикриття стратегічних об'єктів і міст. Комплекс С-300 був найдорожчим з тих, що мав Іран та мав стратегычне значення. Про це пише The New York Times. 

Авіабаза поблизу міста Натанз в Ісфахані мала прикривати ядерний проєкт Ірану, що забезпечує “правила гри” Ірану із західним світом. Тепер ядерний проєкт не має жодного серйозного захисту від ударів з неба. Найгірше показала себе під час нападу саме російська ЗРК С-300, на яку покладали надії як на найбільш ефективну зброю.

Яким чином була уражена С-300 наразі невідомо. Серед імовірних сценаріїв – ефективні дрони або ракети, які змогли обійти систему виявлення цілей С-300, яку раніше вважали найкращою системою протиповітряної оборони, зокрема серед тих, що створені Росією. Авторитет такої зброї тепер може серйозно постраждати, зокрема серед союзників Росії, які мають або схожі або модернізовані установки на базі С-300.

С-300 - що це за зброя?

С-300 є відомим, створеним ще конструкторами колишнього СРСР зенітно-ракетним комплексом середнього радіусу дії. Цей комплекс неодноразово модернізувався з початку 80-их років, коли почав використовуватись збройними силами СРСР. він має спеціальне призначення – знищення ракет та інших засобів ураження наземних об'єктів. С-400 «Тріумф», який частина експертів вважає глибокою модернізацією С-300, що має поліпшені характеристики вважають найсучаснішою протиракетною зброєю Росії. Проте масовість використання під питанням, оскільки висока вартість і складність створення комплексів перетворила їх на унікальні об'єкти,

РФ ще у 2016 році доставила першу партію систем С-300 в Іран. Тоді було поставлено чотири дивізіони зенітно-ракетних систем С-300ПМУ2 "Фаворит". Це - найсучасніша версія в експортному варіанті, С-300. вартість цієї угоди склала не менше $1 мільярда.

Тоді президент США Барак Обама заявив, що продаж Тегерану російських комплексів С-300 не стане загрозою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі