Президент США Дональд Трамп став посередником, який допоміг ОАЕ та Ізраїлю налагодити офіційні дипломатичні відносини. Внаслідок цього ОАЕ стали третьою арабською державою, яка встановила «формальні» зв’язки з Ізраїлем. Лідери деяких інших арабських країн також схвалили домовленості між ОАЕ та Ізраїлем, пише журнал The Economist.
«Тепер, коли крига скресла, я сподіваюся, що більше арабських та мусульманських країн підуть шляхом ОАЕ та розпочнуть переговори з Ізраїлем», - сказав Дональд Трамп. Проте, чи дійсно інші країни регіону будуть готовими до встановлення офіційних дипломатичних відносин з Ізраїлем?
Для прикладу, Оман вже привітав ОАЕ та Ізраїль. Свого часу Оман відігравав роль медіатора між Ізраїлем та арабським світом. У 2018 році лідер Ізраїлю Беньямін Нетаньяху навіть відвідував країну з офіційним візитом. Однак, з приходом нової влади в Омані, «курс на встановлення дипломатичних зв’язків» з Ізраїлем був призупинений.
Великі шанси на налагодження зв’язків з Ізраїлем має ще одна країна регіону – Королівство Бахрейн. Лідери королівства позитивно оцінили «історичну» угоду між ОАЕ та Ізраїлем. Бахрейн так само, як і Ізраїль, вважає Іран потенційною загрозою. До того ж, Бахрейн є частиною «плану миру» на Близькому Сході Дональда Трампа.
Лідер Судану свого часу вже зустрічався з Нетаньяху в Уганді, де вони погодилися розпочати переговори про налагодження дипломатичних відносин. Однак, останнім часом Судан показує дещо суперечливе ставлення до Ізраїлю.
Дехто прогнозує, що великі шанси розпочати офіційні дипломатичні відносини з Ізраїлем мають такі країни як Марокко та Мавританія.
Важко сказати, яке рішення прийме Саудівська Аравія. Попри те, що країна вже співпрацює з Ізраїлем для «протидії» Ірану, консервативні погляди лідера Саудівської Аравії можуть завадити встановленню офіційних відносин, резюмує журнал.
Раніше повідомлялося, що домовленості між Ізраїлем та ОАЕ не змінять ситуацію в регіоні.