Домовленості між Ізраїлем та ОАЕ не змінять ситуацію в регіоні — The Economist

Поділитися
Домовленості між Ізраїлем та ОАЕ не змінять ситуацію в регіоні — The Economist © www.bbc.com
Однак угода сприятиме стратегічному партнерству між країнами.

Це був дійсно історичний момент. 13 серпня президент США Дональд Трамп оголосив про те, що Ізраїль та Об'єднані Арабські Емірати встановлять офіційні дипломатичні зв'язки. Своєю чергою Ізраїль пообіцяв відкласти плани щодо анексії частини Західного берега, пише журнал The Economist.

«Встановлення дипломатичних відносин між ОАЕ та Ізраїлем стануть початком мирної співпраці між двома потужними регіональними партнерами США», - додав Дональд Трамп.

Проте, схоже, що самі лідери ОАЕ та Ізраїлю мають дещо різні погляди на нові офіційні дипломатичні відносини.

Принц Абу-Дабі та фактично правитель ОАЕ Мохаммед бін Зайд аль-Нахайян був обережним у своїх словах стосовно співпраці з Ізраїлем, заявивши про те, що нові домовленості стануть лише «робочим планом» дипломатичних відносин між країнами.

Однак, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху запевняв, що будуть створені посольства країн, а також між державами відбуватимуться прямі авіаперельоти.

Таким чином, деталі нових домовленостей між країнами й досі незрозумілі.

Ізраїль роками намагався налагодити відносини з країнами Перської затоки. Наприклад, сам Нетаньяху здійснив публічний візит в Оман у 2018 році.

Велике значення співпраця між ОАЕ та Ізраїлем має і для американського президента. Частково це є рідкісною дипломатичною перемогою Дональда Трампа на фоні руйнації економіки США внаслідок пандемії коронавірусу.

Дипломатичні відносини з ОАЕ своєю чергою «допоможуть» ізраїльському прем’єр-міністру вирішити, чи потрібна йому анексія Західного берега, адже такий крок, без сумніву, спричинить шквал міжнародної критики.

Так чи інакше, нові домовленості між ОАЕ та Ізраїлем сприятимуть стратегічному партнерству між країнами.

Проте, важко сказати, чи будуть країни допомагати США «стримувати» Іран. ОАЕ «не бояться» Ірану, на відміну від Ізраїлю та деяких інших країн Перської затоки: іранські фірми ведуть бізнес у Дубаї. ОАЕ більше хвилює «політичний іслам». Конкурентом ОАЕ є не Іран, а Туреччина, яка підтримує ісламістів у всьому регіоні. Однак, Ізраїль також поділяє стурбованість лідерів країн Перської затоки з приводу ісламізму.

Готовність ОАЕ дозволити Трампу виконувати роль посередника в дипломатичних зв'язках може відображати переконання, що останній ще не довго протримається в кріслі президента.  

Підтримка президента Трампа коштувала ОАЕ «гарних відносин» з американськими демократами. Тим не менше, ОАЕ вже починають готуватися до можливої ​​зміни влади в Америці, резюмує журнал.

Раніше повідомлялося, що Палестина виходить з усіх угод з Ізраїлем і США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі