Ізольована Німеччина побоюється другого президентства Трампа — FT

Поділитися
Ізольована Німеччина побоюється другого президентства Трампа — FT © Getty Images
Можливість того, що нова адміністрація в США може послабити гарантії безпеки та підвищити тарифи на європейський експорт до США викликає занепокоєння в Берліні.

У Міністерстві закордонних справ Німеччини дипломати намагаються підготуватися до сценарію, який багато хто довгий час вважав малоймовірним: повернення Дональда Трампа до Білого дому — події, яка може мати незліченні наслідки для Німеччини та її місця у світі.

Чиновники зі штабу планування політики, офісу координатора трансатлантичного співробітництва та посольства Німеччини у Вашингтоні сформували своєрідну неформальну кризову групу, щоб обговорити, що означатиме для Німеччини перемога Трампа на президентських виборах у США в листопаді — і як Берлін має реагувати на це, зазначає Financial Times.

Багато хто в Німеччині задається питанням, який вплив матиме зняття кандидатури Байдена на перебіг виборчої кампанії, зважаючи на те, як змінювалися результати опитувань протягом останніх тижнів. Як наслідок, вони продовжують готуватися до перемоги Трампа.

Німеччина готується до повернення Трампа з ще більш відверто протекціоністською економічною політикою, орієнтованою на Америку, ніж під час його першого терміну, включаючи загрозу запровадження 10-відсоткового тарифу на весь імпорт — крок, який може завдати величезної шкоди німецькій економіці, яка орієнтована на експорт.

Занепокоєння посилилося минулого тижня, коли Трамп обрав своїм кандидатом у віцепрезиденти Джей Ді Венса — економічного націоналіста, який глибоко скептично ставиться до глобалізації, НАТО і підтримки України з боку США.

Деякі чиновники в Берліні вважають, що адміністрація Трампа-Венса не покладе початок радикальному розриву із зовнішньою політикою Байдена і що вона залишиться відданою традиційним альянсам Америки. Але більшість погоджується з тим, що увага США неминуче зміститься з Європи на Азію, що змусить Німеччину взяти на себе більшу лідерську роль у своєму регіоні.

"Він [Венс] так само зневажливо ставиться до Німеччини та ЄС, як і Трамп... але він ще більший ізоляціоніст, ніж він", — каже Нільс Шмід, речник з питань зовнішньої політики правлячої в Німеччині Соціал-демократичної партії (СДПН).

На думку Фрідріха Мерца, лідера опозиційних християнських демократів, незалежно від того, хто переможе на виборах у США цього року, Німеччина і Європа "повинні будуть зробити набагато більше для власної оборони". Багато хто з критиків Шольца також сумнівається, чи зможе Німеччина взяти на себе лідерську роль щодо України, якщо Трамп повернеться до Білого дому. Деякі союзники розчаровані відмовою Шольца надати Україні крилаті ракети Taurus.

Крім того, німецькі міністри доклали величезних зусиль для розвитку зв'язків з провідними республіканцями, які можуть мати вплив на майбутній Білий дім Трампа — або які можуть стримувати його більш ізоляціоністські тенденції.

Раніше Bloomberg писало, що друге можливе президентство Трампа стане шоком для європейської системи. Агентство зазначило, що Берлін і Париж готуються до можливих потрясінь у трансатлантичних відносинах, але не роблять достатньо для їхнього запобігання.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі