Історична угода щодо біорізноманіття таки досягнута

Поділитися
Історична угода щодо біорізноманіття таки досягнута
Кожен отримав, що хотів, але не обов'язково все, що хотів.

На конференції ООН з біорізноманіття, яка проходила в Монреалі, учасники переговорів досягли історичної угоди, яка є найбільш значними зусиллями щодо захисту світових земель і океанів і забезпечує критично важливе фінансування для збереження біорізноманіття в країнах, що розвиваються, повідомляє AP NEWS.

У понеділок пізно ввечері, у день закінчення конференції ООН з біорізноманіття, або COP15, у Монреалі, було запропоновано компромісний проект угоди.

"У нас в руках пакет, який, як я думаю, послужить нам керівництвом у нашій спільній роботі, щоб зупинити і звернути назад втрату біорізноманіття і поставити його на шлях відновлення на благо всіх людей у світі", - сказав міністр довкілля Китаю ( який головував на COP15) Хуан Рунцю перед прийняттям пакету під захоплені оплески незадовго до світанку. - Ми можемо по-справжньому пишатися".

Найбільш важливою частиною угоди є зобов'язання щодо захисту 30% земель і вод, які вважаються важливими для біорізноманіття, до 2030 року відоме як "30 до 30". В даний час охороняється 17% наземних та 10% морських територій.

Угода також передбачає залучення 200 мільярдів доларів США до 2030 року для збереження біорізноманіття з різних джерел та роботи із залучення ще $500 мільярдів. У рамках пакету фінансових заходів пропонується збільшити до 2025 року щорічний обсяг коштів, що спрямовуються до бідних країн. Це щонайменше до $20 млрд. До 2030 року ця цифра поступово збільшиться до 30 мільярдів доларів.

Потім, коли угоду вже збиралися ухвалити, делегат з Конго, однієї з найбідніших країн світу, яка має значні тропічні ліси, підвівся і заявив, що він виступає проти угоди, оскільки вона не передбачає створення спеціального фонду біорізноманіття, який надасть країнам, що розвиваються, 100 мільярдів доларів. до 2030 року.

Голова Хуан Рунцю відмахнувся від заперечень, і документи були прийняті. Юридичний експерт ухвалив, що Конго ніколи офіційно не заперечувала проти документа. Декілька інших африканських країн, включаючи Камерун та Уганду, стали на бік Конго і заявили, що подадуть скаргу.

Вчинок Хуанга, спрямований на те, щоб змусити Конго замовкнути, викликав побоювання, що затверджені рамки можуть бути оскаржені.

За словами Леонардо Клівера де Атайде, посла Бразилії з питань біорізноманіття, що очолював делегацію, у понеділок вранці бразильські та індонезійські дипломати кинулися на зустріч із міністром екології Конго Євою Базаїбою.

Базаїба погодилася підтвердити підтримку рамкової програми.

"Якби це питання не було вирішено, ми побоюємося, що воно могло б зіпсувати підсумки КС і залишити гіркий післясмак", — сказав де Атаїді в інтерв'ю The Associated Press, додавши, що коментарі Базаїби гарантують, що тепер "немає підстав для сумнівів у законності та легітимності процесу затвердження".

Міністри та урядовці з приблизно 190 країн здебільшого погодилися з тим, що захист біорізноманіття має бути пріоритетом, причому багато хто порівнює ці зусилля з переговорами щодо клімату, які завершилися минулого місяця в Єгипті.

Зміна клімату у поєднанні із втратою довкілля, забрудненням та розвитком завдали удару по світовій біорізноманіттю, і, за однією з оцінок 2019 року, мільйону видів рослин та тварин загрожує зникнення протягом десятиліть — темпи втрати у 1000 разів перевищують очікувані. Люди регулярно використовують близько 50 000 диких видів, і 1 з 5 осіб з 8 мільярдів населення Землі залежить від цих видів як їжу та доход.

Два тижні делегати від усіх країн — членів ООН намагалися домовитися про те, як виглядає захист біорізноманіття і хто платитиме за неї. Фінансування було одним із найспірніших питань. Зокрема, делегати із 70 країн Африки, Південної Америки та Азії залишили переговори у середу. Але вони повернулися за кілька годин.

Бразилія, яка виступала протягом тижня від імені країн, що розвиваються, у своїй заяві сказала, що необхідно створити новий механізм фінансування, присвячений біорізноманіттю, і що розвинені країни повинні щорічно виділяти 100 мільярдів доларів у вигляді фінансових грантів економікам, що розвиваються, до 2030 року.

"Тут є всі елементи для балансу нещастя, що є секретом досягнення згоди в органах ООН", - сказав агентству Ассошіейтед Прес перед голосуванням П'єр дю Плессі, учасник переговорів з Намібії, який допомагає координувати роботу африканської групи. "Кожен отримав трохи те, що хотів, але не все, що хотів".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі