Організація ісламського співробітництва, до якої входять 57 країн, зібрала надзвичайне засідання через бойові дії між Ізраїлем та рухом ХАМАС у Секторі Гази, повідомляє AP.
Тоді, як більшість країн Арабської ліги вважають, що палестинці повинні мати свою незалежну державу, Ізраїль нещодавно уклав угоди про визнання з кількома членами цієї організації. Цей факт, як і занепокоєння деяких держав щодо діяльності руху ХАМАС, пояснює дещо кволу реакцію ісламських країн на теперішню ескалацію, на відміну від рішучих відповідей упродовж минулих десятиліть.
Водночас міністр закордонних справ Адміністрації Палестини Ріяд Малкі засудив Ізраїль на початку засідання. "Нам потрібно сказати Аллаху, що ми будемо чинити опір до останнього дня", – сказав він.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу дотримується такої ж жорсткої позиції. "Ізраїль несе відповідальність за недавню ескалацію у Східному Єрусалимі, на Західному березі та у Секторі Газа", – зазначив у виступі Чавушоглу.
"Наші попередження Ізраїлю минулого тижня залишились без уваги", – заявив міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф, звинувативши Ізраїль у "геноциді та злочинах проти людства".
Нагадаємо, що 7 травня після закінчення молитви на Храмовій горі в Єрусалимі віруючі палестинці закидали камінням ізраїльських силовиків, які застосували гумові кулі, світлошумові гранати і сльозогінний газ.
Бойовики організації ХАМАС, що контролює сектор Газа, зробили масований ракетний обстріл Ізраїлю. У відповідь ізраїльські військово-повітряні сили завдали авіаудари по цілях в Секторі Газа.
За тиждень збройного конфлікту в Секторі Газа були вбиті 149 палестинців, четверо з них - за останню добу. Ізраїль повідомляє про 10 загиблих зі свого боку.
15 травня стало відомо, що з Сектора Гази чекають евакуації близько 120 українців у зв'язку із загостренням ізраїльсько-палестинського конфлікту.
Про чергове протистояння ізраїльтян і палестинців, до яких наслідків воно призведе - читайте в статті Олександра Хребта "Тисяча і один ракетний удар".