Іран попередив Великобританію, Францію і Німеччину про "наслідки" їх рішення запустити механізм вирішення спорів проти Тегерана в рамках ядерної угоди 2015 року.
"Звичайно, якщо європейці ... прагнуть до зловживань (цього процесу - ред.), вони також повинні бути готові прийняти наслідки", - йдеться в заяві МЗС.
Проте офіційний представник МЗС Аббас Мусаві заявив, що Іран "повністю готовий відповісти на будь-яку добру волю і конструктивні зусилля", які зберігають ядерну угоду, повідомляє офіційне інформаційне агентство IRNA.
Раніше повідомлялося про те, що Франція, Великобританія і Німеччина підтвердили у вівторок, що вони запустили механізм вирішення спору щодо іранської ядерної програми, при цьому країни ЄС відмовилися приєднуватися до кампанії США щодо тиску на Тегеран.
Європейські союзники Вашингтона намагалися не допустити руйнування ядерної угоди з тих пір, як президент Дональд Трамп вивів з неї Сполучені Штати в 2018 році. У відповідності з угодою міжнародні санкції проти Ірану були скасовані в обмін на згоду Тегерана на стримування його ядерної програми.
Але Вашингтон ввів санкції, позбавивши Іран більшої частини економічних зисків. Іран у відповідь почав перевищувати обмеження, викладені в угоді. У цьому місяці Тегеран заявив, що відмовиться від обмежень на виробництво збагаченого урану.
згідно з механізмом, викладених в угоді, ЄС буде інформувати інші сторони - Росію і Китай, а також сам Іран. Потім буде 15 днів для усунення розбіжностей, строк, на який може бути продовжений на основі консенсусу.
Цей процес може в кінцевому підсумку призвести до "повернення" - повторного введення санкцій згідно з попередніми резолюціями ООН.
Детальніше про те, як Іран впливає на внутрішньополітичний порядок денний США, читайте в статті Олега Бєлоколоса "Американо-іранський збройний мир" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".