Міністр торгівлі та промисловості Ірану Мохаммед Реза Нематзаде оприлюднив директиву про те, що необхідно "зупинити імпорт американських споживчих товарів і заборонити продукти, які символізують присутність Сполучених Штатів у країні", повідомляє RFERL.
Нематзаде сказав, що директива була видана у відповідності із закликами, які були висунуті верховним лідером Ірану аятолою Алі Хаменеї в листі президентові Ірану Хасана Роухані.
Наголошується, що іранські консерватори застерігають проти перспективи зростання впливу США в Ірані у зв'язку з укладенням ядерної угоди в липні.
Угоду щодо ядерної програми Ірану було досягнуто 14 липня. У ній Тегеран погодився на ряд поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.
Напередодні, 18 жовтня, Білий дім та ЄС почали процесс скасування санкцій против Ірану.
Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. Як відомо, договір про нерозповсюдження ядерної зброї від 1968 року забороняє розповсюдження ядерних технологій країнам, крім тих, хто передбачений договором. Іран підписав і ратифікував договір, при тому що ряд інших країн, які з плином років заволоділи ядерними технологіями, не є сторонами договору. Ядерними державами "легітимно" визнані лише п'ять - США, Франція, Великобританія, Росія і Китай. Однак ядерну зброю з часом дістали Індія, Пакистан, Північна Корея та Ізраїль.
За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми велася у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велася з 2013 року.