Іран випробував свою нову ракету-носій супутника, яку можна використовувати і для ядерних боєголовок

Поділитися
Керівництво країни заперечує мілітарні цілі запуску, але після історії з іранськими дронами-камікадзе довіра до їхніх слів – не на найвищому рівні.

Революційна гвардія Ірану 5 листопада успішно випробувала нову ракету-носій супутника, передає Reuters.

У Вашингтоні побоюються, що та ж балістична технологія великої дальності, яка використовується для виведення супутників на орбіту, також може бути використана для запуску ядерних боєголовок. Тегеран регулярно заперечує наявність таких намірів.

Ghaem 100, перша триступенева ракета-носій Ірану, здатна розмістити супутники вагою 80 кг на орбіті висотою 500 км від поверхні землі, повідомляє IRNA.

Аміралі Хаджізаде, голова аерокосмічного підрозділу Революційної гвардії, який розробив Ghaem 100, заявив, що ракета буде використана для запуску іранського супутника Nahid для міністерства телекомунікацій. У суботній операції було випробувано перший суборбітальний ступінь ракети.

Іран, який має одну з найбільших ракетних програм на Близькому Сході, мав декілька невдалих запусків супутників за останні кілька років, причиною яких стали технічні проблеми.

Резолюція ООН у 2015 році закликала Іран утриматися протягом восьми років від роботи над балістичними ракетами, призначеними для доставки ядерної зброї, відповідно до угоди з шістьма світовими державами. Іран же стверджує, що «ніколи не займався розробкою ядерної зброї, і тому резолюція не стосується його балістичних ракет», які Тегеран назвав «важливою силою стримування та удару у відповідь».

Але вагомих підстав довіряти Ірану немає. Протягом останнього місяця, коли Росія обстрілювала Україну іранськими дронами-камікадзе, перефарбованими в «російські», Іран заперечував свою причетність до цієї зброї. І лише сьогодні міністр закордонних справ Ірану Хусейн-Амір Абдуллахіан вперше визнав, що його країна постачала Росії безпілотники.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі