Іран відмовився обмежувати випробування балістичних ракет

Поділитися
Іран відмовився обмежувати випробування балістичних ракет Іран не сприймає будь-якого тиску на нього
Тегеран не вводитиме ніяких обмежень для своєї ракетної програми.

Іран продовжить випробування в рамках своєї ракетної програми, незважаючи на погрози введення нових санкцій у зв'язку з пуском в жовтні балістичної ракети "Імад", заявив у четвер міністр оборони Ісламської Республіки бригадний генерал Хосейн Дехган.

"Ми провели випробування ракети "Імад", яка є звичайною ракетою, щоб показати світові, що Ісламська Республіка буде діяти тільки виходячи зі своїх національних інтересів, і жодна країна або сила не може чинити тиск на Іран", - сказав він.

Дехган підкреслив, що "Іран не вводитиме ніяких обмежень для своєї ракетної програми". При цьому він вказав, що дана ракета може нести ядерну боєголовку.

Напередодні комітет Ради Безпеки ООН санкцій заявив, що Іран допустив порушення резолюції РБ ООН 1929, здійснивши пуск балістичної ракети "Імад".

8 грудня Іран провів випробування балістичної ракети. 12 жовтня офіційні ЗМІ Ірану повідомили про успішне випробування іранської балістичної ракетивеликої дальності. Це перша ракета Тегерана дальнього радіусу дії, яка дозволяє наводити і контролювати удар до тих пір, поки мета не буде вражена.

У жовтні угода щодо ядерної програми Ірану, підписана 14 липня, що набула чинності. Згідно з документом Тегеран йде на цілий ряд поступок в питанні своєї ядерної програми. У відповідь західні країни почнуть поступову скасування економічних санкцій проти Ірану.

У зв'язку з цим президент США Барак Обама також віддав розпорядження підготувати документи для скасування санкцій проти Ірану.

Між тим, Віктор Каспрук у статті для DT.UA Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?зазначає, що угода не містить достатньо механізмів для того, щоб перешкодити Ірану і далі нести ядерну загрозу.

Важелями впливу є лише санкції, котрі будуть поступово зменшуватись у разі досягнення чергового прогресу або збільшуватись - у разі невиконання домовленостей. Таким чином, схоже, виконання цієї угоди більше залежатиме від доброї волі Тегерану.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі