Іран провів успішні випробування балістичної ракети середньої дальності власної розробки, 25 липня повідомляє американський телеканал Fox News Channel з посиланням на власні джерела серед офіційних осіб США.
Джерела стверджують, що випробувальний пуск нової іранської ракети був проведений у ніч на четвер, 26 липня. За версією телеканалу, нова модифікація іранської ракети "Шахаб-3" була запущена у південній частині Ірану і пролетіла близько 960 км у північному напрямку та впала у пустелі неподалік від Тегерану.
"Шахаб-3" – іранська балістична ракета середньої дальності. Її розробка велася на основі китайської ракети "Дуньфен-21" та північнокорейського "Нодона". Була успішно випробувана у 2000 році, виробляється з 2001 року, з цього часу отримала ряд модифікацій, у т. ч. нові боєголовки. На озброєнні Ірану знаходиться близько 600 ракет "Шахаб-3" (ракет з ядерною бойовою частиною серед них немає).
20 червня Іран збив американський безпілотник. За іранською версією подій, безпілотник RQ-4 Global Hawk був збитий Корпусом вартових ісламської революції в повітряному просторі провінції Хормозган на півдні країни, поблизу Ормузської протоки. Американський чиновник стверджує, що мова йде про безпілотник MQ-4C Triton, який летів над Ормузькою протокою. Представник Центрального командування збройних сил США капітан ВМС Білл Урбан сказав: "Американські літальні апарати сьогодні в іранському повітряному просторі не працювали".
Американські військові заявили, що Іран також намагався збити американський безпілотник минулого тижня. Трамп, після втрати безпілотника, віддав наказ почати підготовку до ракетних і авіаударів по іранським цілям, але потім передумав.
Напруга між двома країнами посилилася у зв'язку з атаками проти нафтових танкерів у регіоні. 13 червня два танкери були атаковані в Оманській затоці, після чого вони загорілися. З кораблів було евакуйовано 44 людини. Імовірно, при атаці використовувалися міни або торпеди. Державний секретар Майк Помпео поклав відповідальність за напад на танкери на Тегеран. Іран ці звинувачення відкидає.
Детальніше про конфлікт між США та Іраном читайте у матеріалі Віталія Федяніна "Міна в Затоці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".