Судова влада Ірану помилувала 22 000 осіб, які брали участь в антиурядових протестах. Про це у понеділок заявив голова судової влади Голамхоссейн Мохсені Еджеї, повідомляє Reuters з посиланням офіційне інформаційне агентство IRNA.
Перед тим державні ЗМІ повідомили на початку минулого місяця, що Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї помилував "десятки тисяч" ув'язнених, у тому числі тих, хто був заарештований під час протестів у рамках смертоносного придушення інакомислення.
"На сьогодні помилувані 82 тисячі осіб, в тому числі 22 тисячі осіб, які брали участь у протестах", – сказав Еджеї.
Водночас він не уточнив, протягом якого періоду людей звільнять.
Нагадаємо, Приводом для масових протестів в Ірані стала смерть 22-річної іранської курдки Джини Махси Аміні, яку так звана поліція моралі заарештувала через те, що з-під її хіджабу було видно волосся. Вона померла під вартою в поліції 16 вересня. Після її смерті тисячі людей вийшли на демонстрації проти репресивного курсу та ісламської системи правління. Пізніше жертвою іранських силовиків стала 16-річна іранська дівчина Нікі Шакарамі.
Протести швидко поширилися по всьому Ірану і зазнали жорстокого придушення з боку уряду. США та інші демократичні країни засудили це і верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що заворушення були організовані «заклятими ворогами Ірану та їхніми союзниками» – США та Ізраїлем.
Нині при владі в Ірані перебуває ультраконсервативна група політичного класу, пов’язана з Корпусом вартових Ісламської революції (КВІР), або Пасдаран. КВІР можна порівняти з військами сталінського НКВС, посиленими авіацією, танками та військово-морськими силами. Чи стануть ці протести початком драматичних змін у країні, чи призведуть вони до падіння режиму? Про це читайте у статті Ігоря Семиволоса «Протести в Ірані: що відбувається і чи паде режим?»