"Ядерна угода - це не мета, а засіб. Якщо вона не буде відповідати національним інтересам Ірану, Тегеран вийде з неї", - сказав він на зустрічі з членами іранського уряду.
Іранський Верховний лідер зазначив, що не заперечує проти продовження переговорів з Європою, але уряду Ірану не варто покладатися на неї у питаннях збереження ядерної угоди або економіки.
На його думку, переговори зі США на нинішньому етапі неможливі на будь-якому рівні.
Нагадаємо, в травні президент США Дональд Трамп оголосив про вихід країни з угоди щодо ядерної програми Ірану, а також пообіцяв ввести жорсткі санкції проти Тегерана за розробку ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав дії Трампа. У Брюсселі заявлили, що ЄС, Франція, Великобританія і Німеччина підтримують ядерну угоду і не мають наміру її розривати.
Президент Ірану Хасан Рухані заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди, проте скептично оцінив вірогідність її збереження.