Іран підтримав обмеження видобутку нафти, але не планує приєднуватися

Поділитися
Іран підтримав обмеження видобутку нафти, але не планує приєднуватися Тегеран не має наміру упускати з виду свою квоту на ринках
Іран висловив підтримку планам декількох нафтовидобувних країн заморозити рівень видобутку нафти, але не дав знати, планує приєднатися до цього.

Запропоновані Ірану особливі умови в рамках домовленості про заморожування видобутку нафти не допомогли спонукати його до згоди і приєднання до угоди.

Міністр нафти Ірану Биджан Зангане після переговорів у Тегерані з колегами з Іраку, Катару і Венесуели, заявив: світові ринки нафти переповнені, але Тегеран не має наміру упускати з виду свою квоту на цих ринках.

Раніше інший чиновник у нафтової галузі Ірану, за повідомленнями, заявив, що для Тегерана було б нелогічним приєднуватися до пропонованого заморожування рівня видобутку нафти. Газета "Шарг" повідомила, що посол Ірану в Організації країн-експортерів нафти Мегді Асалі також заявив, що Тегеран буде продовжувати нарощувати свою здобич нафти, поки він не досягне рівня, який був до введення санкцій.

16 лютого Биджан Зангане вже виступав з майже такою самою заявою після того, як раніше в той день Саудівська Аравія і Росія домовилися заморозити свої рівні видобутку на рівні січня цього року в разі, якщо інші теж погодяться на такий крок, і до них приєдналися Катар і Венесули і, за деякими повідомленнями, і Кувейт. Як сказав він тоді, Тегеран бачить "простір для обговорення такої можливості, але "не відмовиться від своєї частки на ринку".

Позиція Ірану і раніше полягала в нарощуванні видобутку нафти в надії відновити свою частку на ринку після багатьох років міжнародних санкцій, які були зняті в січні - приблизно вдвічі порівняно з часами санкцій.

Напередодні американське видання Forbes писало, що угода Саудівської Аравії і РФ до заморожування видобутку нафти не призведе. Сама угода не здатне призвести до заморожування видобутку "чорного золота" і безглуздо з точки зору досягнення його головної мети – зупинення падіння цін на нафту.

Значні обсяги видобутку нафти у світі останнім часом перевищили обсяги попиту і призвели до зниження цін на нафту більш ніж на 70% порівняно з рівнем червня 2014 і досягали 28 доларів за барель, а зараз складають близько 33 доларів за барель. Це створює фінансові проблеми для країн, економіки яких залежать від експорту нафти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі