Угода Саудівської Аравії і РФ про нібито намір заморозити видобуток нафти за умови підтримки цієї ініціативи ОПЕК є безглуздою і "цинічною", пише оглядач Forbes Арт Берман.
На думку автора статті, сама угода не здатне призвести до заморожування видобутку "чорного золота" і є безглуздою з точки зору досягнення її головної мети – зупинення падіння цін на нафту. Замість цього, угода є "порожнім та цинічний жестом", оскільки дійсно призведе до чергового "помилкового" підвищення ціни, але довго воно не протримається. Зростання доходів ОПЕК при цьому також буде тимчасовим, вважає Берман.
Міністр нафти Саудівської Аравії аль-Наїмі заявив, що угоду про заморожування видобутку на рівні січня "потенційно можливо і попередньо", маючи на увазі, що нічого не станеться, якщо інші країни не приєднатися до нього. Поки в ньому беруть участь Саудівська Аравія, Росія Венесуела і Катар.
Як вважає автор, звичайно, важлива підтримка РФ угоди, але ще важливіше, те, що в угоді не беруть участь Ірак із найвищою на сьогоднішній день зростанням обсягів видобутку в ОПЕК і Іран, адже його відновлений експорт забезпечить максимальне зростання серед учасників організації.
Тим часом, Ірану мають намір запропонувати особливі умови в рамках угоди по нафті. Проте вже відомо, що Іран сигналізував про свою жорстку позицію в переговорах між виробниками нафти у питанні стримування виробництва. Тегеран наполягає на тому, що буде нарощувати рівень видобутку "чорного золота".