Іран назвав мету виходу з ядерної угоди

Поділитися
Іран назвав мету виходу з ядерної угоди Мати ядерну зброю Ірану забороняє релігія, запевняє дипломат
Тегеран не планує створювати ядерну зброю, запевнив постпред Ірану при ООН.

Іран не планує займатися розробкою ядерної зброї і не вважає за потрібне мати її, заявив постійний представник країни при ООН Маджид Тахт-Раванчі в етері програми PBS NewsHour.

"Ні, ми не зацікавлені в отриманні ядерної зброї, оскільки у нас є дуже чіткий релігійний вердикт нашого верхового керівника, який забороняє ядерну зброю", - сказав дипломат, і наголосив на тому, що в іранській оборонній доктрині використання ядерної зброї не передбачено.

Попри анонсований відхід від зобов'язань, передбачених Спільним всеосяжним планом дій (СВДП), Тегеран має намір дотримуватися його умов.

"Ми є членами договору про нерозповсюдження, і ми в СВПД заявили, що Іран не буде володіти ядерною зброєю", - цитує постпреда "Інтерфакс-Україна".

На думку Тахт-Раванчі, Іран не отримав від ядерної угоди бажаних зисків, тож готовий повернутися до її виконання лише в разі отримання вигоди.

"СВПД – це угода. Це була гра на пониження. Ми робили свою частину роботи протягом деякого часу, майже нічого не отримуючи взамін. На жаль, європейські партнери, які повинні були забезпечити нам вигоду від ядерної угоди, не діяли відповідно до цього. Якщо Іран отримає вигоду від цієї угоди, ми повернемося до її повного здійснення", - резюмував він.

Напередодні влада Ірану оголосила про п'ятий, остаточний крок відходу від ядерної угоди. СВПД був підписаний Іраном і шістьма іншими учасниками угоди в 2015 році, однак в 2018 році президент США Дональд Трамп оголосив про вихід з угоди та відновлення жорстких економічних санкцій проти Ірану. У зв'язку з цим Тегеран почав поетапне скорочення своїх зобов'язань за СВПД.

Сприяло цьому й загострення на Близькому Сході. У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудар по аеропорту Багдада, в результаті якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Ірану Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам Америки за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану можливість проведення переговорів.

Докладніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федянина "Бій Трампа з "Тінню" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі