Іран через “непрямі канали” повідомив США, що не хоче ескалації війни між Ізраїлем і ХАМАС

Поділитися
Іран через “непрямі канали” повідомив США, що не хоче ескалації війни між Ізраїлем і ХАМАС © EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA
Водночас Тегеран попередив, що конфлікт може розширитися, якщо Ізраїль продовжить бойові дії у Секторі Гази. 

За словами глави МЗС Ірану Хоссейна Амірабдоллахяна, Тегеран через “непрямі” канали повідомляв США, що не хоче подальшої ескалації війни між Ізраїлем і ХАМАС, але також попереджав Вашингтон, що розширення регіонального конфлікту не уникнути, якщо Ізраїль продовжить атаки у Секторі Гази. Про це пише FT.

За його словами, протягом останніх 40 днів між Іраном і США відбувався обмін повідомленнями за посередництва посольства Швейцарії в Тегерані.

"У відповідь США ми сказали, що Іран не хоче поширення війни, але через підхід США та Ізраїлю у регіоні, якщо злочини проти населення Сектору Гази і Західного берега річки Йордан не припиняться, можна розглядати будь-яку можливість, і ширший конфлікт може виявитися неминучим””, - додав міністр.

Міністр закордонних справ Ірану побував в Іраку, Сирії, Лівані, Туреччині, Катарі та Саудівській Аравії з початку війни між Ізраїлем та ХАМАС. Він також зустрічався з лідерами ХАМАС і "Хезболли".

На Заході побоюються, що Іран може підштовхнути свої маріонеткові сили, зокрема "Хезболлу", до ескалації бойових дій.

За останній місяць США розширили військову присутність у регіоні, відправивши дві авіаносні ударні групи у ролі стримувального фактора.

Амірабдоллахян заявив, що Штати не погрожували Ірану ударом, якщо "Хезболла" розпочне масштабну атаку на Ізраїль. Однак він звинуватив Вашингтон у тому, що той закликає Тегеран "проявляти стриманість", в той час як сам підтримує ескалацію бойових дій у Секторі Газі, надаючи допомогу Ізраїлю.

За словами глави МЗС Тегерана, іранські військові вважають, що розміщення американських авіаносців у регіоні не посилює позицію США.

“Навпаки, це робить їх більш вразливими до можливих ударів", - заявив Амірабдоллахян.

"Війна вже розширилася в регіоні”, - додав він. 

Іран закликав до негайного припинення вогню у Секторі Гази. Але аналітики кажуть, що війна насправді створила дипломатичні можливості для Тегерана, допомагаючи зменшити його ізоляцію в міжнародній політиці. Іран скористався моментом, щоб зблизитися з арабськими регіональними лідерами, які засудили бойові дії у Секторі Гази.

Президент Ірану Ібрагім Раїсі нещодавно відвідав столицю Саудівської Аравії і зустрівся зі спадкоємним принцом Мухаммедом бін Салманом, що стало першим подібним візитом іранського лідера за більш ніж десятиліття.

Раїсі також провів переговори з президентом Єгипту Абдель Фаттахом ас-Сісі в Ер-Ріяді - рідкісна зустріч між лідерами двох країн, які досі не мають повноцінних дипломатичних відносин.

Ця війна стала для Ірану “перемогою в білих рукавичках", кажуть аналітики, зазначаючи, що Тегеран досі успішно тримався осторонь від будь-якої прямої участі у бойових діях і покращив відносини з арабськими країнами.

За даними Пентагону, з початку війни у Секторі Гази підтримувані Іраном групи бойовиків атакували американські бази і військовослужбовців в Іраку і Сирії понад 40 разів. 

Глава МЗС Ірану не виключив можливості затяжного конфлікту, заявивши, що "справжнє протистояння" у війні між ХАМАС та Ізраїлем почалося лише в останні дні. Якщо війна затягнеться, це може принести користь бойовикам, які ведуть партизанську боротьбу, а не Ізраїлю з його звичайною армією, вважає він.

Іран, який протягом років підтримує ХАМАС, заявив, що не знав про плани бойовиків напасти на Ізраїль 7 жовтня. Але західні держави покладають на Тегеран відповідальність за широку підтримку груп, які виступають проти Ізраїлю, в тому числі ХАМАС і "Хезболли". За словами американських чиновників нещодавній напад ХАМАС на Ізраїль, значно складніший, ніж попередні операції, був би неможливий без десятиліть фінансування, озброєння і підготовки, які Іран надавав бойовикам цього угруповання.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі