Росія не дала візу американському конгресменові Крісу Сміту, який був одним з ініціаторів прийняття так званого "3". За словами Сміта, він раніше не раз їздив і в СРСР, і в Росії, але в лютому 2013 року йому відмовили у візі, незважаючи на особисте втручання посла США в Москві Майкла Макфола.
Причину заборони йому не пояснили, проте, зі слів посла Росії в Сполучених штатах Сергія Кисляка він знає, що рішення про це було прийнято в Москві, а не в дипмісії у Вашингтоні. Сміт вважає, що відмова має пряме відношення до "закону Магнітського", але конгресмен все ж планує знову подати заяву на візу.
Кріс Сміт - голова підкомітету з прав людини комітету з міжнародних справ Палати представників. За його словами, раніше йому вже відмовляли у візах для поїздок до Китаю, на Кубу і в Білорусь.
Конгресмен збирається повторно подавати документи на отримання російської візи. У російському посольстві інцидент поки ніяк не прокоментували.
Нагадаємо, в січні перший заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Денисов заявив, що Росія відмовила у видачі візи на в'їзд у країну одного з високопоставлених американських військових, контр-адміралу ВМС США Джеффрі Харбесону, який був начальником скандально відомої військової в'язниці Гуантанамо.
Закон Діми Яковлєва, що передбачає заборону на всиновлення російських дітей громадянами США і є фактично відповіддю на американський закон Магнітського, був підписаний президентом РФ Володимиром Путіним 28 грудня 2012 року. 1 січня закон набув чинності.
"Закон Магнітського" було прийнято в грудні 2012 року. Акт вводив санкції проти росіян, причетних, на думку американців, до порушення прав людини. Зокрема, до нього увійшов ряд російських силовиків і чиновників, які, як вважають у Вашингтоні, сприяли смерті в російському СІЗО юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського.
Незабаром після цього Росія ухвалила закон, який ввів заборону на усиновлення американцями російських дітей-сиріт. Вважається, що він став відповіддю на "акт Магнітського", хоча прем'єр РФ Дмитро Медведєв це спростував.
Крім того, в січні 2013 року в МЗС Росії підтвердили, що Москва взяла і розширила і свій "чорний список" громадян США, який неофіційно назвали "список Гуантанамо". Хто саме увійшов у "список Гуантанамо", невідомо, проте, за даними ЗМІ, у ньому близько 60 осіб. !zn
Читайте також:
Сенат США ухвалив скандальний "закон Магнітського"
Росія підготувала свій "чорний список" нев'їзних американців
У ЄС замислюються про санкції до України за прикладом "списку Магнітського"
Москва відповіла на "закон Магнітського": У США думають, що "холодна війна не закінчилася