Інфіковані, в яких ще не виявлено симптомів коронавірусу, найбільш заразні — дослідження

Поділитися
Інфіковані, в яких ще не виявлено симптомів коронавірусу, найбільш заразні — дослідження Напередодні влада Китаю запровадила нові обмеження на публікацію наукових досліджень про походження коронавірусу SARS-CoV-2 © unspash/@taiscaptures
Науковці дійшли таких висновків після роботи з 94 пацієнтами, в яких COVID-19 діагностували на ранній стадії.

У людини, яка вже інфікувалася новим коронавірусом, найбільша кількість вірусних частин в організмі утворюється до виявлення перших симптомів, тому в цей період така особа є найбільш небезпечною для усіх, хто з нею контактує. Про це свідчать результати дослідження епідеміологів з Гуанчжоуського і Гонконгського університетів, які опублікувало видання Nature Medicine.

Науковці дійшли таких висновків після роботи з 94 пацієнтами, в яких COVID-19 діагностували на ранній стадії. Так вони з'ясували, що в перші дні зараження в організмі людини утворюється найбільша кількість вірусних часточок, з допомогою яких можна інфікувати інших людей. Найбільш небезпечною інфікована особа стає за 0,7 дня до виявлення перших симптомів.

Також дослідники зробили підрахунки, які показали, що 44% усіх випадків інфікування сталися до того, як розповсюджувач інфекції відчував перші її прояви.

Нагадаємо, що влада Китаю запровадила нові обмеження на публікацію наукових досліджень про походження коронавірусу SARS-CoV-2 відповідно до директиви центрального уряду.

Відповідно до нової політики Китаю, всі наукові статті щодо COVID-19 будуть піддаватися додатковій перевірці перед відправкою на публікацію.

Дослідження щодо походження вірусу пройдуть додатковий аналіз і повинні будуть отримати схвалення посадових осіб центрального уряду, говорилося в повідомленнях.

До цього вчені з фінського Університету Аалто змоделювали поширення коронавірусу COVID-19 у повітрі за допомогою суперкомп'ютера. Нові дослідження свідчать, що мікрокраплі, які вилітають при чханні, кашлі і звичайній розмові, залишаються в повітрі довше п'яти хвилин, і тільки після цього осідають на поверхні.

На першому етапі роботи дослідники змоделювали рух повітряних крапель при кашлі хворого у проході між полицями супермаркету. Робота показала, що вони залишаються в повітрі набагато довше, ніж можна було б очікувати, наражаючи на небезпеку інших покупців.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі