Президент Франції Еммануель Макрон візьме участь у святкуванні Дня Республіки Індії в п'ятницю, 26 січня, в якості головного гостя, на тлі продовження переговорів між Нью-Делі і Парижем щодо багатомільярдних угод про купівлю французьких винищувачів і підводних човнів для індійських військових. Про це повідомляє Reuters.
Однак офіційні особи в Нью-Делі і Парижі заявили, що візит буде більше церемоніальним, тому жодних значних результатів не очікується.
У липні минулого року індійський уряд дав попередню згоду на купівлю у Франції 26 винищувачів Rafale і спільне виробництво трьох підводних човнів класу Scorpene на суму близько 9,62 мільярда доларів. Але угоди ще мають бути остаточно укладені. Франція також прагне посилити співпрацю в космічній та ядерній галузях.
Для Франції цей візит є можливістю закріпити стратегічне партнерство, яке Париж встановив із Нью-Делі протягом останніх десятиліть, але нових контрактів в оборонному секторі не очікується, повідомили журналістам напередодні візиту радники Макрона.
Індія покладається на французькі винищувачі вже чотири десятиліття. Задовго до купівлі Rafale, у 1980-х роках Індія придбала винищувачі Mirage, які досі складають дві ескадрильї ВПС країни.
Це буде вже п'ята зустріч Моді і Макрона з травня минулого року.
Раніше Індія сподівалася, що головними гостями церемонії стануть президент США Джо Байден, прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз та прем'єр Японії Фуміо Кішіда. Ці три країни разом з Індією входять до групи QUAD, і в Нью-Делі планували провести саміт "четвірки" цього тижня. Однак план провалився через відсутність Байдена.
Під час візиту до Індії Макрон також зустрінеться з бізнес-лідерами фармацевтичної, автомобільної, космічної, енергетичної та водневої галузей.
Франція - другий за величиною постачальник зброї до Індії, протягом десятиліть була одним із найближчих партнерів країни в Європі. Франція також була єдиною західною країною, яка не запровадила санкції проти Нью-Делі після того, як Індія провела ядерні випробування у 1998 році.