Індія різко скоротила імпорт російської нафти в грудні 2025 року — Bloomberg

Поділитися
Причина — санкції США проти найбільших нафтових компаній Росії.

Постачання російської нафти до Індії у грудні може опуститися до мінімуму за останні три роки, пише Bloomberg. За оцінками аналітичної компанії Kpler, яка відстежує морські перевезення, у грудні Індія імпортує близько 1,1 млн барелів російської нафти на добу. Це найнижчий показник з листопада 2022 року. 

Зазначається, що останніми місяцями попит Індії на російську нафту знижувався на тлі посилених санкцій з боку США. Так, найбільший приватний нафтопереробник Індії — Reliance — призупинив закупівлю російської нафти наприкінці жовтня, коли США запровадили санкції проти «Роснефті» та «Лукойлу» й надали імпортерам місяць на завершення операцій із цими компаніями. Наразі Reliance почала закуповувати нафту в постачальників, які не перебувають під санкціями.

Загалом, за даними Kpler, у другій декаді грудня постачання російської нафти до Індії скоротилося до 712 тис. барелів на добу, після чого знову почало зростати. Для порівняння: у листопаді імпорт оцінювали в 1,8 млн барелів на день. Індійські посадовці раніше прогнозували, що середньодобове постачання в грудні становитиме близько 800 тис. барелів.

Зменшення імпорту цього місяця насамперед пов’язують із паузою в закупівлях з боку Reliance, яка раніше була найбільшим покупцем. Крім того, за даними Kpler, скоротилося постачання до нафтового термінала HPCL-Mittal Energy Ltd. у Мундрі, а Mangalore Refinery and Petrochemicals Ltd. взагалі не імпортує у грудні російську нафту (уперше з вересня 2022 року).

Раніше агенція Bloomberg повідомляла, що поблизу східного узбережжя Китаю зросла кількість танкерів із російською нафтою марки Urals після того, як Індія скоротила закупівлі на тлі західних санкцій.

Поділитися
Підготував/ла Іван Чепайкін
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі