Індія запроваджувала найбільшу кількість відключень інтернету в світі у 2022 році. Про це йдеться у звіті організації із захисту цифрових прав Access Now. Країна очолила «рейтинг» п'ятий рік поспіль, повідомляє Reuters.
Зі 187 відключень інтернету, зафіксованих в усьому світі, за даними Access Now, 84 відбулися в Індії, в тому числі 49 - в контрольованому Індією Кашмірі.
«Влада підривала доступ до інтернету в Кашмірі щонайменше 49 разів через політичну нестабільність і насильство, включаючи серію з 16 послідовних наказів про триденне відключення у стилі комендантської години в січні та лютому 2022 року», - йдеться у звіті організації.
Кашмір тривалий час був гарячою точкою у відносинах між Індією та Пакистаном, які претендують на весь регіон, але керують лише окремими його частинами.
У серпні 2019 року уряд Індії на чолі з прем'єр-міністром Нарендрою Моді скасував автономію штату Джамму і Кашмір з мусульманською більшістю, розділивши його на дві території, що перебувають під федеральним управлінням.
Відтоді уряд Індії регулярно запроваджує обмеження на зв'язок у регіоні з міркувань безпеки. Правозахисні групи засуджують це і називають такі дії заходами, спрямованими на придушення інакомислення.
Повстанці борються з індійським правлінням у Кашмірі вже понад три десятиліття. Індія звинувачує Пакистан у розпалюванні повстання. Ісламабад заперечує ці звинувачення.
Хоча Індія знову очолила рейтинг за кількістю відключень інтернету, у 2022 році вперше з 2017 року в країні було менше сотні відключень, зазначає організація.
Україна посіла друге місце в списку, де російські військові щонайменше 22 рази підривали доступ до інтернету після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого минулого року.
«Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські військові щонайменше 22 рази блокували доступ до інтернету, здійснюючи кібератаки та навмисне руйнуючи телекомунікаційну інфраструктуру», - йдеться у звіті організації.
Слідом за Україною у списку опинився Іран, де влада запровадила 18 відключень інтернету у 2022 році у відповідь на демонстрації проти уряду.
Загальнонаціональні антиурядові протести спалахнули в Ірані минулої осені після смерті 22-річної Махси Аміні під вартою в поліції у вересні минулого року. Аміні була заарештована в Тегерані «поліцією моралі» за нехтування правилами носіння хіджабу.
Раніше The Economist писав, що блокування Інтернету стало новою зброєю репресивних режимів. Авторитарна влада часто блокує доступ до мережі, щоб придушити протести або зірвати вибори.