Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) за запитом Ірландії проведе розслідування про примусову посадку літака Ryanair в Мінську 23 травня. Про це заявив міністр транспорту Ірландії Імон Райан.
"Міністр транспорту Імон Райан привітав рішення ICAO почати розслідування інциденту, що стався в Білорусі 23 травня і пов'язаного з примусовою посадкою літака Ryanair і затриманням журналіста і ще одного пасажира", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що на сьогоднішньому спеціальному засіданні ICAO ірландський міністр приєднався до колег з Польщі та Литви в заклику провести розслідування.
Європейський авіаційний регулятор заявив в середу, що дії Білорусі також поставили під сумнів її здатність забезпечувати безпечну аеронавігацію, і деякі міжнародні офіційні особи наполягають на проведенні розслідування, близького до того, яке спостерігається в разі авіатрощі літака або технічних несправностей. ICAO встановить, чи порушувалося в цьому випадку міжнародне право або встановлені норми і практики.
«Ми будемо здійснювати розслідування відповідно до статті 55e Конвенції Ради (ІКАО), і, наскільки я розумію, це буде перше подібне розслідування», - сказав Імон Райан, передає Reuters.
Він виступав після зустрічі міністрів в Міжнародному транспортному форумі Організації економічного співробітництва і розвитку, на якій кілька інших країн засудили те, що Райан назвав «примусовою, вимушеною посадкою». На зустрічі не було погоджено єдиної позиції з даного питання.
Стаття 55e дає раді право «розслідувати за запитом будь-якої держави будь-яку ситуацію, яка може мати перешкоди на шляху розвитку міжнародної аеронавігації, яких можна уникнути».
Райан сказав, що очікує завершення розслідування приблизно до кінця червня.
«Нам потрібно повне розслідування, ретельне розслідування», - сказав він.
Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська був екстрено посаджений літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. Пізніше стало відомо про те, що на борту літака знаходиться опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Інформацію про затримання Протасевича підтвердили в МВС Білорусі.
Про те, які наслідки матиме викрадення Протасевича для білоруської опозиції, Білорусі та України - читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів».