Греція союзникам: приборкайте Туреччину, або ризикуєте отримати ще одну Україну – Politico

Поділитися
Греція союзникам: приборкайте Туреччину, або ризикуєте отримати ще одну Україну – Politico © anna-news.info
Між Афінами та Анкарою загострюється словесна перепалка, Ердоган погрожує.

Грецька влада каже, що Європа ризикує створити таку ж ситуацію, як в Україні, якщо не покладе край запальній риториці Туреччини щодо Афін. Міністерство закордонних справ Греції надіслало листи до НАТО, ООН та ЄС, у якій поскаржилось на заяви президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана стосовно островів у Егейському морі, назвавши їх «неспровокованими, неприйнятними та образливими для Греції та грецького народу», і попросило організації засудити поведінку Анкари. Про це повідомляє Politico.

«Не зробивши цього вчасно або недооцінивши серйозність справи, ми ризикуємо знову стати свідками ситуації, подібної до тієї, що зараз розгортається в іншій частині нашого континенту», – цитує Politico лист міністра закордонних справ Греції Нікоса Дендіаса і зазначає, що він натякає на вторгнення Росії в Україну.

Останніми днями Ердоган посилив свою риторику проти Греції, сказавши, що Греція «захопила» демілітаризовані острови в Егейському морі, і пригрозив жорсткою відповіддю. Анкара, як зазначалося раніше, стверджує, що острови Егейського моря були передані Греції за договорами 1923 і 1947 років за умови, що вона не розміщуватиме там військових. Туреччина має намір оскаржувати суверенітет Афін над островами, якщо договір буде порушено, заявив глава МЗС Мевлют Чавушоглу.

Греція розкритикувала заяви турецької сторони як «відкрито загрозливі».

«Позиція Туреччини є дестабілізуючим фактором для єдності та згуртованості НАТО, послаблюючи південний фланг Альянсу в момент кризи», – пише Дендіас, додавши, що Греція «зараз переживає один із найгірших періодів за останні роки».

Греція, як пише Politico, надала військовим США відкритий доступ до ключових баз в оновленій угоді про взаємну співпрацю в обороні в жовтні 2021 року. Ердоган припинив усі двосторонні переговори з Грецією в травні минулого року після того, як прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс закликав США законодавці заблокували продаж зброї Туреччині. 

Нагадаємо, 28 серпня Греція використала систему ППО С-300 для переслідування винищувачів ВПС Туреччини, які виконували розвідувальну місію в районі острова Родос. Президент Туреччини розкритикував Грецію за переслідування турецьких літаків, назвавши це «ворожим актом» та «викликом НАТО».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі