Сполучені Штати Америки засудили рішення уряду Гонконгу відкласти парламентські вибори до 2021 року. Відповідну заяву Державного секретаря США Майка Помпео опубліковано на сайті департаменту.
Вибори до Законодавчої ради мали відбутися 6 вересня цього року, але їх відклали через «складну ситуацію з коронавірусом».
Водночас Вашингтон не бачить вагомих підстав для відтермінування виборів, вбачаючи в цьому рішенні подальший наступ Пекіна на автономію Гонконгу.
«Немає вагомих причин для такої довгої відстрочки. Цілком імовірно, що Гонконг більше ніколи не зможе голосувати - ні за що, ні за кого. Сумно, що Пекін не має наміру виконувати зобов'язання, дані народу Гонконгу і Сполученому Королівству відповідно до Китайсько-британської декларації», - додав Помпео.
Нагадаємо, до 1997 року Гонконг знаходився під управлінням Британії як її колишня колонія, і був переданий під управління Пекіна на умовах збереження принципу «одна країна - дві системи»: зі збереженням місцевих законодавства, органів влади, ринкової економіки.
«Десятиліттями жителі Гонконгу демонстрували бажання і здатність проводити вільні та чесні вибори. Ми закликаємо владу Гонконгу переглянути своє рішення. Вибори повинні бути проведені якомога ближче до дати 6 вересня. Якщо цього не відбудеться, Гонконг продовжить свій рух на шляху до перетворення на ще одне комуністичне місто Китаю », - резюмував держсекретар США.
На перший погляд, те, що сталося з Гонконгом, - досить характерний випадок у сучасній історії Китаю. Адже вже позаду «адаптація» Тибету і «перевиховання» уйгурів, просування на острови Південно-Китайського моря та блокування спроб розширення самостійності Тайваню. Насправді це не зовсім так.
Докладніше про те, що стоїть за діями Пекіна зі зміни статусу Гонконгу - в матеріалі директора Дипломатичної академії ім. Удовенка при МЗС України Сергія Корсунського «Запашна гавань Китаю» в ZN.UA.