Головою Інтерполу став генерал, якого звинувачують у тортурах

Поділитися
Головою Інтерполу став генерал, якого звинувачують у тортурах © Сайт Інтерпола
Президенти в Інтерполі обираються терміном на чотири роки.

Новим президентом Міжнародної організації кримінальної поліції 25 листопада став генерал-майор Ахмед Нассер Аль-Раїсі, генеральний інспектор Міністерства внутрішніх справ Об'єднаних Арабських Еміратів, повідомляє Інтерпол.

Новина про обрання аль-Раїсі розчарувала багатьох європейських політиків, пише Euronews. Серед них Юбер Жюльєн-Лафер'єр, французький депутат від департаменту Рона, де знаходиться штаб-квартира Інтерполу. Протягом кількох місяців він боровся проти кандидатури аль-Раїсі.

«Здавалося б, як організацію, яка переслідує злочинців, може очолювати підозрюваний у злочині... але це так. Країни-члени Інтерполу показали, що це можливо і обрали того, хто спричинить ганьбу на організацію», - каже Жюльєн-Лафер'єр.

Проти Ахмеда аль-Раїсі були подані позови у п'яти країнах: у Франції, Великій Британії, Норвегії, Швеції та Туреччині.

Двоє британців, Метью Хеджес і Алі Ісса Ахмад, кілька разів свідчили про тортури, які вони зазнавали в Об'єднаних Арабських Еміратах, і зловживання, що покриваються Ахмедом аль-Раїсі.

Юбер Жюльєн-Лафер'єр, французький депутат, каже: «Ці люди були заарештовані рандомно, викладач та футбольний фанат, єдиним злочином яких було те, що вони носили футболки Катару. Вони були заарештовані і піддані тортурам. Зокрема, Метью Хеджес, викладач, був відправлений до в'язниці на кілька місяців і піддавався тортурам, хоча був абсолютно невинний. Ви знаєте, що в ОАЕ понад сто в'язнів совісті, і ми знаємо, що Ахмед аль-Раїсі, головний інспектор Міністерства внутрішніх справ, покриває всі ці зловживання».

За словами Юбера Жюльєна Лафер'єра, основою боротьби на цих виборах в Інтерполі були гроші. Об'єднані Арабські Емірати направили до бюджету Інтерполу 50 мільйонів євро на 5 років через фонд, розташований у Женеві.

Згідно зі статутом Інтерполу, президент організації виконує лише представницькі функції, вся влада залишається у генерального секретаря Юргена Штока.

Але критики вважають, що Ахмед аль-Раїсі може об'єднатися з авторитарними режимами та використати глобальну мережу Інтерполу для переслідування вигнаних дисидентів і навіть політичних опонентів замість того, щоб переслідувати справжніх злочинців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі