Інтерпол відмовляє в міжнародному розшуку підозрюваних у воєнних злочинах у Криму – голова прокуратури АРК

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Інтерпол відмовляє в міжнародному розшуку підозрюваних у воєнних злочинах у Криму – голова прокуратури АРК © Капитал
За словами Ігоря Поночовного, безпосередньо зі штаб-квартирою Інтерполу українська сторона не комунікує.

На сьогоднішній день є велика проблема із оголошенням у міжнародний розшук через Інтерпол обвинувачених та підозрюваних у “кримських справах”. Керівник прокуратури АР Крим Ігор Поночовний в інтерв’ю ZN.UA на прикладах пояснив, як із проблемних ситуацій намагаються виходити правоохоронці, а також оцінив роботу українського бюро.

Зокрема, у зв’язку із подіями в Нагірному Карабасі про себе знову нагадав Армен Мартонян на прізвисько “Самвел”, який був одним із командирів “самооборони Криму”. Його підозрюють у кількох тяжких злочинах, але розшукати “Самвела” через Інтерпол не вдалося.

“Щодо “Самвела” ми зараз пішли шляхом двосторонніх договорів. Недавно скерували у Вірменію запит про міжнародну правову допомогу, оскільки з’явилася інформація, що він там. “Самвел” оголошувався в розшук через канали Інтерполу, проте був у них недовго, згодом Інтерпол зняв його з розшуку у зв'язку з тим, що переслідування нібито мало політично вмотивований характер”, - зазначив Поночовний.

Він також додав, що прокуратура подавала до Інтерполу матеріали щодо розшуку “кримських самооборонців”, які причетні до викрадення Героя України Решата Аметова. Їхні дії кваліфіковані за загальнокримінальними статтями. 

“Але Інтерпол самоусунувся і від їх розшуку. Тепер спробуємо третій варіант, посилаючись на інформацію про те, що вони готові всебічно сприяти розшуку воєнних злочинців. Подамо матеріали щодо розшуку підозрюваних за статтею 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни)”, - заявив прокурор.

При цьому, за словами Поночовного, роботи українського бюро по суті немає як такої. Очільник прокуратури АРК розповів про те, що вони передають правоохоронцям лише роз’яснення позиції Інтерполу.

“Безпосередньо зі штаб-квартирою Інтерполу ми не комунікуємо, такий порядок. Зазначу, що фактично ще жоден кримський правопорушник через канали Інтерполу не розшукувався”, - додав Поночовний.

Водночас якщо говорити про арешт літаків, які здійснюють пасажирські перевезення до закритих аеропортів Криму, то варто вказати на те, що більшість таких бортів надані росіянам у лізинг. Однак, західні санкції не містять прямої заборони на лізингові угоди з компаніями, що працюють із окупованим Кримським півостровом. За словами Поночовного, в подібних випадках прокуратура буде намагатися використовувати  канали Інтерполу, оскільки транспортні засоби вони теж можуть розшукувати. Він також вказав, що Україна вживатиме заходів для розшуку й затримання морських суден-порушників, на які в нас накладено арешти.

“Знаючи, що, практично, всі борти російських авіакомпаній отримані в лізинг, плануємо працювати через міжнародно-правову допомогу, саме з тими країнами, в яких ці лізингові компанії зареєстровані. Готуємося до чергового раунду консультацій Україна—ЄС, і це питання теж будемо обговорювати”, - додав прокурор.

Ігор Поночовний зауважив, що заборонити передавати майно у лізинг неможливо, але цілком реальним є зробити застереження щодо використання майна в окупованому Криму. За його словами, аналогічно можна пропрацювати й зі страховими угодами, оскільки ті ж літаки, які зареєстровані в Європі, порушують повітряний простір України та правила міжнародних польотів.

Про те, які повідомлення розглядатиме Міжнародний кримінальний суд після відкриття провадження по “Ситуації в Україні” і чому “кримські справи” не розслідуються національними судами читайте в інтерв’ю керівника прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігоря Поночовного, з яким для ZN.UA поспілкувалася Валентина Самар.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі