Голова комітету з питань збройних сил Конгресу США розкритикував заяви про недостатній контроль допомоги Україні  

Поділитися
Голова комітету з питань збройних сил Конгресу США розкритикував заяви про недостатній контроль допомоги Україні   © скриншот видео
На його думку, такі твердження є частиною російської дезінформації.

Голова комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США Адам Сміт різко розкритикував заяви про недостатній контроль за наданням допомоги Україні з боку Вашингтона. Про це повідомляє Politico.

Виступаючи на щорічному Форумі національної оборони імені Рейгана, Сміт наголосив, що твердження про те, що десятки мільярдів доларів допомоги Україні не контролюються належним чином, «зводять його з розуму». Він додав, що такі заяви є частиною російської дезінформації.

«По-перше, акцент на цьому є частиною російської пропаганди. Всі ці історії про те, що гроші витрачаються нерозумно. По-друге, Україна витрачає ці гроші дуже добре. Ось чому вони перемагають», - сказав Сміт. 

Цей аргумент може бути попереднім переглядом того, як деякі демократи реагують на потенційні спроби поставити допомогу Україні під більший нагляд. Республіканці займуть Палату представників у січні, а Сміт знову стане членом комітету зі збройних сил.  

Деякі ультраправі законодавці хочуть скоротити допомогу Україні, але багато високопоставлених республіканців наполягають на тому, що партія продовжить підтримувати Київ у боротьбі з Росією, водночас посилюючи контроль. 

Лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл заявив, що Конгрес повинен прискорити надання зброї Україні, наполягаючи на тому, щоб гроші витрачалися належним чином.

Сміт відповідав іншому учаснику дискусії, сенатору від республіканців Деб Фішер, яка стверджувала, що потрібен більший контроль за витратами на Україну.

«Я думаю, так, нам потрібен нагляд, але це не повинно бути виправданням для того, щоб не фінансувати те, що ми робимо в Україні», - сказав Сміт.

Генеральні інспектори Пентагону, Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку заявили, що координують свою наглядову роботу щодо України.

Конгрес виділив приблизно 66 мільярдів доларів у відповідь на вторгнення РФ в Україну. Це включає фінансування військової, економічної та гуманітарної допомоги, а також гроші для Пентагону на поповнення запасів зброї, яка була відправлена Києву. Конгрес також розглядає ще один запит на 38 мільярдів доларів від президента Джо Байдена для України. США також передали Києву зброю та обладнання на мільярди доларів безпосередньо з військових складів. 

Масштабний приплив фінансування та військової техніки менш ніж за десять місяців викликав занепокоєння щодо того, чи можуть ці гроші бути витрачені ефективно і чи не потрапить зброя до чужих рук.

Навесні республіканець Ренд Пол та інші блокували додатковий пакет допомоги на суму 40 мільярдів доларів до надання повноважень спеціальному генеральному інспектору з питань допомоги Україні.

Навіть деякі демократи порушили питання про те, що неефективний нагляд може вплинути на політичну підтримку виділення додаткових коштів. Сенатор Елізабет Уоррен заявила, що повний облік вже виділених коштів є «критично важливим як для минулих, так і для майбутніх запитів на фінансування».

Республіканці давно наполягають на посиленні контролю за використанням американської зброї, яку отримує Україна. Однак наголошують, що про зменшення підтримки не йдеться. У цьому питанні в США зберігається двопартійний консенсус.

Адміністрацію президента США Джо Байдена попередили, що їй варто готуватися до більш жорстких перевірок військової допомоги Києву.

Втім, за даними Washington Post, перевірки можуть початися ще до того, як в нижній палаті Конгресу почне працювати республіканська більшість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі